Obrońcy życia będą walczyć o to, aby nie doszło do uchwalenia projektów ustaw dotyczących tzw. aborcji

Polska Federacja Ruchów Obrony Życia zapowiada, że będzie robić wszystko, aby nie doprowadzić do uchwalenia projektów ustaw dotyczących tzw. aborcji. Prezes Federacji, Jakub Bałtroszewicz, wyraził smutek, że w XXI wieku politycy chcą decydować o tym, kto może żyć, a kto nie.

Działacz pro-life odniósł się do decyzji polskiego Sejmu, który powołał nadzwyczajną komisję ds. rozpatrzenia czterech projektów dotyczących tzw. aborcji. Komisja rozpoczęła prace. [czytaj więcej]

– Komisja składa się z 27 posłów. Będzie w niej brakowało dwóch głosów. Jest jedenastu z Prawa i Sprawiedliwości, jeden z Konfederacji i mamy nadzieję, że te partie jednoznacznie staną po stronie życia. Będziemy natomiast pracować z posłami Polski 2050, by nie doprowadzić do uchwalenia ustaw, aby komisja zarekomendowała głosowanie przeciwko. Wszyscy spotykamy się w niedzielę na Narodowym Marszu Życia. Mam nadzieję, że Polacy tłumnie stawią się na wydarzeniu i jednoznacznie dadzą świadectwo tego, że jesteśmy po stronie cywilizacji życia – powiedział Jakub Bałtroszewicz.

https://twitter.com/ArchKrakowska/status/1776916496050016652

W niedzielę wierni będą także modlić się w kościołach w intencji ochrony życia poczętego. Jakub Bałtroszewicz zachęca do modlitwy, adopcji dziecka poczętego, angażowania się w prace organizacji pro-life, ale też rozmów z dziećmi na temat szacunku do życia.

Z badań – jak zauważył Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia – wynika, że większość Polaków jest przeciwna liberalizacji tzw. aborcji.

A nadzwyczajna komisja parlamentarna będzie rozpatrywać cztery projekty związane z tą kwestią.  Jeden z projektów Lewicy częściowo depenalizuje zabijanie dzieci w łonach matek i pomoc w tym procederze. Drugi zakłada legalizację tzw. aborcji do 12. tygodnia ciąży. Również projekt Koalicji Obywatelskiej zakłada możliwość przerwania ciąży do 12. tygodnia. Trzecia Droga z kolei chce odwrócenia skutków wyroku Trybunału Konstytucyjnego w prawie tzw. aborcji eugenicznej.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl