fot. pixabay.com

Japonia w zapaści demograficznej

Populacja Japonii zmniejszyła się o 595 tys. osób w porównaniu z rokiem poprzednim i wynosi 124 352 000. Oznacza to utrzymanie tendencji spadkowej 13. rok z rzędu – informuje agencja prasowa Kyodo, powołując się na dane przedstawione przez japoński rząd.

Liczba obywateli Japonii spadła o 837 tys. osób w 2023 roku do 121 193 000. Jak wynika z badań demograficznych przeprowadzonych przez japońskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Komunikacji oznacza to największy spadek od rozpoczęcia analiz w 1950 roku.

W ogólnej liczbie ludności Japonii zostali uwzględnieni także zagraniczni pracownicy i studenci, którzy przebywali w kraju przez trzy miesiące lub dłużej.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl