fot. pixabay.com

Ukraina: prezydent Zełenski rozmawiał z szefową KE o sankcjach wobec Iranu

Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, poinformował w niedzielę, że rozmawiał telefonicznie z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen o pomocy finansowej dla jego kraju, a także o wzmocnieniu sankcji wobec Iranu.

„Omówiliśmy pomoc makrofinansową dla Ukrainy na rok bieżący i następny” – przekazał Zełenski w oświadczeniu na serwisie Telegram.

Dodał, że tematem rozmowy było też „wzmocnienie sankcji i przeciwstawienie się działaniom Iranu, który wspiera agresję przeciwko Ukrainie”.

Przywódcy rozmawiali też o inicjatywie zbożowej i o znaczeniu jej kontynuowania dla zapewnienia bezpieczeństwa żywnościowego na świecie.

MSZ Iranu przyznało w sobotę, że Teheran dostarczył Rosji pewną liczbę dronów w ciągu kilku miesięcy przed rozpoczęciem inwazji na Ukrainę. Wcześniej Iran zaprzeczał przekazywaniu Moskwie broni używanej przez nią przeciwko Ukrainie.

Wołodymyr Zełenski po tym potwierdzeniu powiedział, że Iran nie mówi prawdy w sprawie liczby przekazanych Rosji dronów. Prezydent podkreślił, że armia każdego dnia strąca co najmniej 10 irańskich aparatów używanych przez Rosję do ataków na Ukrainie.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl