A. Merkel: Niemcy i USA za współpracą ws. konfliktu na Ukrainie

Niemcy i Stany Zjednoczone chcą współpracować w celu realizacji porozumień pokojowych mających doprowadzić do uregulowania konfliktu w Donbasie – oświadczyła dzisiaj kanclerz Niemiec Angela Merkel. Prezydent USA Donald Trump podkreślił konieczność pokojowego rozwiązania.

„Chodzi z jednej strony o bezpieczną i suwerenną Ukrainę, a z drugiej, gdy tamte problemy zostaną rozwiązane, o możliwość poprawienia relacji z Rosją” – podkreśliła, przebywająca z wizytą w USA, szefowa rządu Niemiec podczas wspólnej z Trupem konferencji w Białym Domu.

Angela Merkel nie ujawniła, czy podczas spotkania z prezydentem USA poruszona została kwestia ewentualnego zniesienia sankcji nałożonych na Rosję za jej rolę w ukraińskim konflikcie oraz aneksję Krymu – zauważyła agencja DPA.

Donald Trump wyraził uznanie dla wysiłków podejmowanych przez Merkel „w celu rozwiązania konfliktu na Ukrainie, gdzie najbardziej chcielibyśmy poszukiwać rozwiązania pokojowego”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl