fot. Monika Bilska

UE przedłuży sankcje wobec Rosji?

W związku z konfliktem na wschodniej Ukrainie Unia Europejska najprawdopodobniej przedłuży sankcje nałożone na Rosję o kolejne sześć miesięcy. Będą one dotyczyć 170 osób: rosyjskich polityków i wojskowych oraz 44 firm i organizacji.

Formalna decyzja w sprawie przedłużenia restrykcji zostanie podjęta w przyszłym tygodniu.

„Nie było dyskusji. Decyzja zostanie podjęta w procedurze pisemnej, nie spodziewamy się, żeby któryś z krajów miał zastrzeżenia” – podała Rada Europejska.

Polska już wcześniej zaznaczała, że polityka sankcji wobec Rosji musi być kontynuowana.

– Zapewniłem prezydenta, że może liczyć na moje wsparcie, jeśli chodzi o kwestie suwerenności, niepodległości i integralność terytorialnej Ukrainy. Zapewniłem również, że moje stanowisko, jako reprezentanta RP, zawsze było jednoznaczne: Ukraina musi wrócić do integralności terytorialnej, takiej, jaką miała przed 2014 rokiem – podkreślał prezydent Andrzej Duda.

Obecne sankcje dotyczyły zakazu wjazdu do Unii Europejskiej rosyjskich polityków i wojskowych oraz ukraińskich separatystów, którzy podważyli suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy. Z kolei po aneksji Krymu dla 44 firm i organizacji zostały zamrożone aktywa. Pierwsze restrykcje zostały wprowadzone w 2014 roku, następnie przedłużono je w marcu 2019 roku do 15 września.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl