fot. PAP/DSNS

S. Żaryn: Rosyjskie siły okupacyjne na Ukrainie dokonują zbrodni wojennych wymierzonych w cywilów

Rosyjskie siły okupacyjne na Ukrainie wraz z zajmowaniem terytoriów Ukrainy dokonują zbrodni wojennych wymierzonych w cywilów – napisał w niedzielę w mediach społecznościowych rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Jak napisał na Twitterze Żaryn, „rosyjskie siły okupacyjne na Ukrainie wraz z zajmowaniem terytoriów UA dokonują zbrodni wojennych wymierzonych w cywilów”. Zaznaczył także, że „jednocześnie wzmaga się na tych terenach rosyjska propaganda, będąca elementem agresji”.

Stanisław Żaryn podkreślił, że „działania rosyjskie są w coraz większym stopniu obliczone na zastraszanie społeczeństwa i przymuszanie władz do kapitulacji (zbrodnie wojenne), a także mają na celu dalsze infekowanie społeczeństwa kłamliwymi treściami (wzmożenie ros. propagandy)”.

W niedzielę szef władz regionalnych Serhij Hajdaj poinformował na Telegramie, że 56 osób zginęło wskutek ostrzelania z czołgu domu opieki senioralnej w Kreminnej w obwodzie ługańskim.

Serhij Hajdaj napisał, że doszło do tego 11 marca, ale do tej pory nie można się dostać do miejsca tragedii.

„Po prostu podjechał czołg, postawili go naprzeciwko budynku i zaczęli strzelać. Ci, którzy tam dożywali swych dni – 56 osób – zginęli na miejscu. Tych, którzy przeżyli – a jest ich 15 osób – okupanci uprowadzili i wywieźli na terytorium okupowane do Swatowa, do obwodowego ośrodka opieki geriatrycznej” – napisał Hajdaj.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl