fot. www.gov.pl

UE pracuje nad zmianami traktatowymi, które doprowadzą do odebrania Polsce części kompetencji

W Unii Europejskiej trwają prace nad zmianą traktatów. Politycy Zjednoczonej Prawicy podkreślają, że zmiany doprowadzą do zabrania Polsce części kompetencji i przekazania ich Brukseli.

W Parlamencie Europejskim trwają prace nad zmianą traktatów. Wniesiono 267 poprawek do traktatów. Przewidują m.in. zabranie Polsce prawa weta, co oznacza, że kluczowe dla Polski decyzje będą mogły być przyjmowane mimo naszego sprzeciwu. Potrzebne będzie poparcie zaledwie 50 proc. państw członkowskich. Poprawki dotyczą też polityki migracyjnej, rolnictwa, gospodarki, ale i polityki energetycznej, klimatycznej oraz obronnej. Przed skutkami tych poprawek przestrzega wiceminister aktywów państwowych, poseł PiS X kadencji Sejmu, Maciej Małecki.

– W ostatnich miesiącach w Unii Europejskiej pojawił się bardzo szkodliwy pomysł ograniczenia suwerenności Polski i innych krajów poprzez budowanie europejskiego superpaństwa – mówił Maciej Małecki.

Wiceminister zapowiedział, że politycy Zjednoczonej Prawicy będą stali na straży, by takie szkodliwe pomysły nie weszły w życie.

– Dlatego idea budowania koalicji ponadpartyjnej wokół polskich spraw ponad podziałami, zapewnienia suwerenności Polski i godnych warunków życia, zgłaszana przez prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, przez premiera Mateusza Morawieckiego – wyjaśnił wiceszef MAP.

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek w Sejmie zaprosił posłów X kadencji do koalicji polskich spraw. Zaznaczył, że koalicja ma dbać o sprawy społeczne, bezpieczeństwa i suwerenności i projekty, które rozpoczął PiS. Kilka lat temu taką propozycję składał prezydent Andrzej Duda. Wtedy wskazywał, że koalicja powinna być zawiązana między Prawem i Sprawiedliwością a Konfederacją i Polskim Stronnictwem Ludowym.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl