fot. facebook.pl/robertwinnickipubliczny

[TYLKO U NAS] R. Winnicki: Adam Bodnar wcielił się w rolę rzecznika marksizmu kulturowego

Poseł niezrzeszony i prezes Ruchu Narodowego Robert Winnicki rozpoczął inicjatywę zbierania podpisów pod wnioskiem o odwołanie Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. Jak podkreślił polityk, RPO wcielił się w rolę rzecznika marksizmu kulturowego.

Adam Bodnar, powołany na Rzecznika Praw Obywatelskich pod koniec rządów Platformy Obywatelskiej, jest rzecznikiem praw rewolucji kulturowej czy też postulatów praw rewolucji kulturowej. Nie jest on Rzecznikiem Praw Obywatelskich, ale wcielił się w rolę rzecznika marksizmu kulturowego – powiedział prezes Ruchu Narodowego.

Wiele jego interwencji jest dowodem na to, że Adam Bodnar jest rzecznikiem rewolucji kulturowej.

Chciał m.in. skazać drukarza z Łodzi za to, że ten odmówił wydruku ulotek osobom ze środowiska homoseksualnego. Prowadził również interwencję, ażeby w polskim prawie tylnymi drzwiami zalegalizować małżeństwa jednopłciowe. Prowadził także interwencje przeciwko prawom rodziców. Ostatnio włączył się w walkę z ustawą dezubekizacyjną. To wszystko pokazuje, że Adam Bodnar jest rzecznikiem radykalnie skrajnej lewicy – wskazał poseł niezrzeszony i dodał, że jest to pierwszy tak tendencyjny w Polsce RPO, który swoim działaniem spełnia wymogi ustawowe, ażeby go odwołać.

Robert Winnicki ma nadzieję, że Prawo i Sprawiedliwość poprze tę inicjatywę, ponieważ do odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich potrzebne jest 3/5 głosów w Sejmie.

Jak się teraz rozmawia z posłami partii rządzącej, to oni oczywiście przyklaskują na ten pomysł i są za. Aczkolwiek rząd trochę obawia się kolejnej awantury na forum międzynarodowym z tym związanej. Moim zdaniem zupełnie niepotrzebnie. Prasa na temat Polski i tak jest nie najlepsza. Związane jest to z interesami geopolitycznymi i nie należy się tym przejmować. Na razie należy zebrać podpisy. Mam już podpisy z Ruchu Narodowego, z Prawicy RP, z koła Wolni i Solidarni, z koła Republikanów i jeżeli podpisze się większość posłów z klubu Kukiz’15, o co również będę apelował, to wtedy – tak sądzę – większość PiS-u, a może nawet cały klub, poprze ten projekt – zaznaczył polityk.

Robert Winnicki wskazał, jakie cechy powinien mieć Rzecznik Praw Obywatelskich.

RPO jest to urząd, który załatwia mnóstwo drobnych spraw zwykłych Polaków. Interweniuje on w dziesiątkach tysięcy przypadków. Ma on do tego cały aparat urzędniczy. (…) Dawniej takim właśnie Rzecznikiem był śp. Janusz Kochanowski. Trzeba poszukać autorytetu, przede wszystkim z zakresu prawa, który byłby zaangażowany w działalność na rzecz zwykłego Polaka, który miałby kompetencje i mógł się wykazać wieloma latami rzeczywistego zaangażowania społecznego na rzecz obywateli – podkreślił prezes Ruchu Narodowego.

RIRM

drukuj