fot. PAP/Paweł Supernak

M. Wójcik w Radiu Maryja: Adam Bodnar to destruktor w wymiarze sprawiedliwości

Adam Bodnar zachowuje się jak człowiek, który nie jest byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich, tylko rzeźnikiem, który tnie wszystko, wycina, niszczy. To destruktor w wymiarze sprawiedliwości – stwierdził w piątkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja Michał Wójcik, poseł Suwerennej Polski, były wiceminister sprawiedliwości.

W czwartek Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości, Adama Bodnara. Szef resortu może tym samym bezkarnie kontynuować swoją niekonstytucyjną politykę zmian w wymiarze sprawiedliwości.

– Ostatnie tygodnie działalności pana Bodnara to jest atak na fundamenty ustroju demokratycznego, na nasze państwo. To jest w ogóle zabawna historia, bo wczoraj na mównicy pojawił się Donald Tusk, który bronił swojego ministra i mówił, że jest mu wdzięczny za to, że on przywraca praworządność, a przez kilka tygodni właśnie podjął tyle działań uderzających w praworządność, w konstytucję, w przepisy, w zwykłych ludzi, że tego nie zrobił nigdy żaden minister sprawiedliwości. To jest pierwszy – podkreślam: pierwszy – minister sprawiedliwości-Prokurator Generalny, który szukał podstawy prawnej dla bezprawnych działań – zwrócił uwagę Michał Wójcik.

Adam Bodnar odpowiada za bezprawne siłowe przejęcie mediów publicznych, zablokowanie dostępu do budynku Prokuratury Krajowej swoim zastępcom, a także nakaz zaplombowania drzwi gabinetu legalnie urzędującego Prokuratora Krajowego.

– Bodnar zachowuje się jak człowiek, który nie jest byłym Rzecznikiem Praw Obywatelskich, tylko jakimś rzeźnikiem, który tnie wszystko, wycina, niszczy. To destruktor w wymiarze sprawiedliwości – ocenił poseł Suwerennej Polski.

Politykę ministra sprawiedliwości pozytywnie ocenia szefowa Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen. Unijna polityk poinformowała nawet o odblokowaniu dla Polski środków z Krajowego Planu Odbudowy, które zablokowane były z powodu „łamania praworządności” przez Polskę za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy.

– Przecież tutaj nie chodziło w ogóle o żadną praworządność. To była jedna wielka ściema (…). Tu chodziło o politykę, o to, żeby wsadzić na fotel premiera Donalda Tuska – zaznaczył polityk.

Gość „Aktualności dnia” stwierdził, że Adam Bodnar będzie odpowiadał politycznie i karnie za swoje bezprawne działania.

Polityka obecnej ekipy rządzącej, poza tym, że łamie praworządność, dzieli także ludzi na „lepszych” i „gorszych, co dobitnie pokazuje ich retoryka nazywania części sędziów „neosędziami” czy „sędziami-dublerami” tylko dlatego, że zostali oni mianowani przez skład KRS, który nie podobał się stronnictwu Donalda Tuska.

Całość rozmowy z Michałem Wójcikiem jest dostępna [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl