[TYLKO U NAS] M. Małecki: D. Tusk podnosi alarm wyraźnie zaniepokojony pracą PiS ws. reparacji wojennych oraz sukcesami Polski

Jest kilka powodów, dla których Donald Tusk może podnosić „alarm”. Jednym z nich jest skuteczna praca posłów Prawa i Sprawiedliwości ws. roszczeń za zbrodnie i rabunki niemieckie – podkreślił Maciej Małecki podczas „Rozmów niedokończonych” w TV Trwam i Radiu Maryja. Sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odniósł się do niedzielnego wpisu szefa Rady Europy na Twitterze, w którym atakuje on Polskę.

– Myślę, że zarówno Donald Tusk, jak i jego koledzy z Platformy Obywatelskiej nie mogą spać spokojnie. Sondaże pokazują, że Polacy dawno poznali się na sztuczkach PO i ta ekipa na stałe została odsunięta od władzy. Wokół ludzi z Platformy coraz bardziej zaciska się pętla sprawiedliwości. Myślę, że Polacy z każdym posiedzeniem komisji ds. Amber Gold, z każdym posiedzeniem komisji weryfikacyjnej ws. szokujących afer w Warszawie poznają, jak działało państwo Platformy Obywatelskiej. Poznają, że ludzie związani ze środowiskiem PO nie tylko pozwalali na bezprawie, które się działo, na krzywdy, łzy ludzkie, ale dzisiaj nie potrafią wyjaśnić swoich związków z pewnymi ciemnymi środowiskami – powiedział Maciej Małecki.

Donald Tusk jest ostatnią osobą, która ma prawo zarzucać komukolwiek sympatie wobec Rosji, gdyż do dzisiaj nie wytłumaczył się z kilku spraw – zaznaczył gość TV Trwam i Radia Maryja.

– Z tego, dlaczego jako premier nie reagował, kiedy Rosjanie i Niemcy prowadzili pierwszą nitkę Nord Streamu, która była bardzo niekorzystna dla Polski (…). Dlaczego jego rząd podpisał skrajnie niekorzystną umowę na dostawy gazu z Rosji do Polski (…). Donald Tusk, który dzisiaj próbuje straszyć Rosją, nigdy nie wyjaśnił skąd wziął się uśmiech na jego twarzy i charakterystyczne zaciśnięte dłonie w „żółwik” w geście do zbrodniarza Putina nad ciałami ofiar polskiej delegacji pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku – przypomniał polityk.

Jest kilka powodów, dla których może podnosić „alarm”. Jednym z nich jest skuteczna praca posłów Prawa i Sprawiedliwości pod przewodnictwem posła Arkadiusza Mularczyka w sprawie roszczeń za zbrodnie i rabunki niemieckie podczas II wojny światowej.

– Donald Tusk […] może czuć się zaniepokojony, albo osoby, dzięki którym sprawuje dzisiejszą funkcję szefa Rady Europy – czują się zaniepokojone – wskazał sekretarz stanu.

Polska – państwo, które przez 8 lat rządów ekipy PO-PSL siedziało cicho w kącie, a ówcześni jego reprezentanci zatykali uszy i zamykali oczy na sprawy, jakie uderzały w Polaków – dzisiaj gospodarczo wstaje z kolan i jest krajem liczącym się w całej Unii Europejskiej – podkreślał Maciej Małecki.

– Dzisiaj Polska ma rząd, który odważnie dba o polskie interesy. Polska ma rząd, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo ojczyzny, bezpieczeństwo Polaków. Wbrew chęciom, zabiegom, naciskom i strachom Donalda Tuska, Ewy Kopacz i całej świty UE polski rząd nie zgodził się na przyjęcie tysięcy islamskich emigrantów. Zachodnie koncerny nie mogą już w Polsce tak hulać, jak hulały. Dzisiaj polskie państwo działa. Silne polskie państwo dba o polskiego obywatela, o polskiego przedsiębiorcę, a Polska przestała być krajem do łupienia, do kolonizowania. Budujemy kapitał Polski i Polaków, nie tylko naszego pokolenia, ale i kolejnych pokoleń – podkreślił Maciej Małecki, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

   RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl