[TYLKO U NAS] M. Małecki: Bezrobocie w Polsce jest najniższe od lat 90.

Pokazujemy, że polska gospodarka zarządzana przez Polaków może dynamicznie się rozwijać, że Polacy potrafią zarządzać, że są narodem ludzi przedsiębiorczych, mądrych, pracowitych – powiedział minister w kancelarii premiera Maciej Małecki na antenie Telewizji Trwam. Gość programu „Polski punkt widzenia” nawiązał w ten sposób do sondaży, które pozytywnie oceniają sytuację gospodarczą naszego kraju.

Prawie połowa Polaków, bo aż 49 proc. pozytywnie ocenia sytuację gospodarczą naszego kraju. To najlepszy wynik sondażowy od 1989 r., zaprezentowany przez CBOS.

Dane ekonomiczne pokazują, że sytuacja w Polsce zdecydowanie się poprawia – akcentuje minister Maciej Małecki.

– Kolejny miesiąc, bezrobocie w Polsce ma jedynie 7,1 proc., czyli jest najniższe od początku lat 90. Wzrost PKB za II kwartał to jest 3,9 proc. względem ubiegłego roku, czyli stała poprawa. Wyniki naszej gospodarki, wyniki poszczególnych spółek pokazują, podobnie jak ściągalność podatków, że w Polsce wreszcie następuje poprawa. Pokazujemy, że polska gospodarka zarządzana przez Polaków może dynamicznie się rozwijać, że Polacy potrafią zarządzać, że są narodem ludzi przedsiębiorczych, mądrych, pracowitych i wreszcie Polska może gonić rozwinięte kraje Europy Zachodniej – zaznacza minister.

Według ekonomicznych prognoz, czeka nas także systematyczny wzrost inwestycji – dodaje Maciej Małecki

– Chodzi też o to, żeby te inwestycje były dobrze przygotowane, dobrze zaplanowane i w sposób właściwy przeprowadzone. Mieliśmy już do czynienia z inwestycjami, które były bardzo szumnie ogłaszane, takie jak autostrady, takie jak stadiony. Okazało się, że Polacy płacili za to najwięcej na świecie, także tu jestem przekonany, że ministrowie odpowiedzialni za poszczególne sektory gospodarki stoją na wysokości zadania i każdy kwartał będzie przynosił lepsze wyniki –  mówi sekretarz stanu w kancelarii premiera.

RIRM

drukuj