Nie będzie postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego Waldemara Żurka

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego przy Sądzie Apelacyjnym w Krakowie sędzia Tomasz Szymański oświadczył, że nie ma podstaw do tego, aby wszcząć postępowanie przeciwko sędziemu Waldemarowi Żurkowi.

Rzecznik przeprowadził czynności sprawdzające, w jakim charakterze sędzia Waldemar Żurek brał udział w protestach przed Sejmem w połowie lipca.

Członek Krajowej Rady Sądownictwa i poseł PiS-u Krystyna Pawłowicz ocenia, że decyzja rzecznika dyscyplinarnego jest kolejnym dowodem na to, że reforma wymiaru sprawiedliwości jest potrzebna.

Warto powiedzieć, że Waldemar Żurek jest sędzią, ale i jest on częścią konstytucyjnego organu Krajowej Rady Sądownictwa, a to nakłada na niego wyjątkowo wysokie wymagania i odpowiedzialność za słowa, które mówi, i za obowiązek przestrzegania konstytucyjnego wymogu zachowania apolityczności. Jak pamiętamy, sędzia Żurek wielokrotnie w przeszłości – i zapewne w przyszłości również – zabierał głos w sposób bardzo emocjonalny, powiedziałabym wręcz agresywny i nie ukrywając swoich poglądów. W taki sam sposób brał on udział w tym zgromadzeniu – mówi prof. Pawłowicz.

16 lipca zgromadzeni przed Sejmem demonstrowali przeciwko planowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w sądownictwie. Obecni byli m.in. przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, tzw. Komitetu Obrony Demokracji, partii Razem.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl