[TYLKO U NAS] M. Korzekwa-Kaliszuk: Wniosek do TK ws. aborcji eugenicznej wzmacnia działania obywateli

Z ogromną radością przyjęliśmy informację o tym, że do Trybunału Konstytucyjnego został złożony wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności eugenicznej przesłanki aborcyjnej. Ten wniosek to jest wielka nadzieja – podkreśliła dziś w Toruniu reprezentująca inicjatywę #ZatrzymajAborcję Magdalena Korzekwa-Kaliszuk.

Dyrektor polskiego oddziału CitizenGo była gościem sobotniego sympozjum pt. „Jak żyć po bierzmowaniu”, na którym poruszała temat obrony życia. Spotkanie odbywało się w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

W rozmowie z reporterem TV Trwam podkreśliła, że inicjatywa #ZatrzymajAborcję informację o złożeniu do TK wniosku o stwierdzenie niekonstytucyjności eugenicznej przesłanki aborcyjnej przyjęła „z ogromną radością”.

– Wniosek do Trybunału Konstytucyjnego wzmacnia działania obywateli, a działania obywateli wzmacniają wniosek do Trybunału Konstytucyjnego. To jest bardzo dobra wiadomość – zaznaczyła.

Przypomniała, że w Polsce do przeprowadzenia tzw. aborcji „wystarczy podejrzenie choroby lub niepełnosprawności”.

– To nawet nie jest pewność. I wiemy, że zabija się także zdrowe dzieci, właśnie ze względu na to, że diagnozy prenatalne nie potwierdzają stuprocentowo tych podejrzeń – podkreśliła.

Dyrektor CitizenGo Polska poinformowała też o aktualnym stanie zbiórki podpisów pod akcją #ZatrzymajAborcję. Podpisy do Komitetu spływają dosłownie masowo – zapewniła.

– Jest szansa na to, aby ten wynik (…) liczby podpisów był rekordowy, gdy chodzi o zbiórki podpisów pod podobnymi postulatami w ostatnich latach. Niemniej tej pewności jeszcze nie mamy, dlatego potrzeba wytężenia i starań dosłownie wszystkich ludzi, którym zależy na ochronie życia dzieci, aby w tych dosłownie ostatnich tygodniach zbiórki – a zostało ich naprawdę niewiele – (…) tych podpisów zebrać jak najwięcej. Gorąco do tego zachęcam i proszę, aby (każdy) kto jeszcze nie podpisał się pod projektem, złożył swój podpis – powiedziała w rozmowie z reporterem TV Trwam Magdalena Korzekwa-Kaliszuk, dyrektor polskiego oddziału CitizenGo, zastępca pełnomocnika komitetu #ZatrzymajAborcję.

Sympozjum „Jak żyć po bierzmowaniu” zostało zorganizowane przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich we współpracy z WSKSiM. Wśród prelegentów znaleźli się m.in. poseł Jacek Kurzępa i dr Barbara Kiereś (KUL).

RIRM

drukuj