Sympozjum w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej o obliczach przemian cywilizacyjnych

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się coroczne sympozjum z cyklu oblicza. Tym razem poświęcone ono będzie przemianom cywilizacyjnym.

Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 9.30 Eucharystią w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II. Następnie w auli uczelni swoje prelekcje wygłoszą zaproszeni goście. „Prawda fundamentem nadziei” to temat, który poruszy metropolita częstochowski ks. abp Wacław Depo.

O „mediach na wojnie” mówić będą redaktorzy Jacek i Michał Karnowscy. Z kolei „media społecznościowe a wolność” to tytuł wystąpienia dr  Jolanty Hajdasz, dyrektor  Centrum Monitoringu Wolności Prasy.

Wśród prelegentów będą również m.in.  znany z anteny TV Trwam, redaktor Dariusz Pogorzelski oraz ks. prof. Tadeusz Guz, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.  Szczegółowy program wydarzenia umieszony jest na stronie internetowej uczelni. [zobacz]

Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju przebieg sympozjum zaplanowany jest w formie stacjonarno-zdalnej. Transmisję wydarzenia przeprowadzi Telewizja Trwam oraz studencka internetowa telewizja Tilma.

TV Trwam News

drukuj