By European People's Party - European People's Party, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=68187439

Premier Węgier V. Orban uda się w czwartek do Izraela na rozmowy o pandemii

Premier Węgier Viktor Orban uda się w czwartek do Izraela na rozmowy z premierami Czech i Izraela, Andrejem Babiszem i Benjaminem Netanjahu; głównym tematem będzie walka z pandemią koronawirusa – powiedział dziś rzecznik węgierskiego rządu Bertalan Havasi.

Rzecznik powiedział, że premierzy podzielą się dotychczasowymi doświadczeniami w walce z koronawirusem i „zacieśnią współpracę Węgier, Czech i Izraela” w tej sferze.

Sytuacja epidemiczna na Węgrzech jest trudna. Trwa trzecia fala epidemii i w sobotę zanotowano najwyższy dzienny przyrost liczby infekcji od początku pandemii – aż o 7269.

Węgry starają się opanować sytuację, szczepiąc jak najwięcej osób. W tym celu zakupiono oprócz zachodnich preparatów także szczepionki rosyjską i chińską. Do wtorku zaszczepiono co najmniej jedną dawką już 1 mln 47 tys. osób (na niecałe 10 mln mieszkańców).

Benjamin Netanjahu mówił pod koniec lutego, że Izrael ma więcej szczepionek, niż potrzebuje.

„Mamy więcej niż dość, by pomóc tam, gdzie możemy” – oznajmił wówczas.

Izraelski nadawca radiowo-telewizyjny Kan informował, że wśród krajów, którym Izrael może dopomóc, są Czechy i Węgry.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl