fot. twitter.com

Frankowicze czekają na uchwałę SN ws. kredytów walutowych

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) spodziewa się korzystnej dla konsumentów uchwały Sądu Najwyższego w sprawie kredytów walutowych. To rozstrzygnięcie może być ostatnim momentem dla banków na zaproponowanie rozwiązań wychodzących naprzeciw frankowiczom.

Około 90 proc. spraw frankowych w sądach kończy się pomyślnie dla konsumentów – mówi Tomasz Chróstny, prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. [czytaj więcej]

– Rozwiązywanie sporów na drodze sądowej jest dla wszystkich coraz bardziej kosztowne, wymaga drogiej pomocy prawnej oraz czasu potrzebnego do uzyskania ostatecznej decyzji w sądzie. Wszyscy mamy tego świadomość – tłumaczy prezes UOKiK.

25 marca Sąd Najwyższy w składzie całej Izby Cywilnej ma wydać rozstrzygnięcie, na które czekają zarówno kredytobiorcy, jak i instytucje finansowe.

– Mamy nadzieję, że nie tylko rozwieje ono wątpliwości pojawiające się przy rozliczaniu umów zawierających niedozwolone postanowienia umowne, ale także skłoni banki do zaproponowania konsumentom konkretnych rozwiązań, które spotkają się z ich zainteresowaniem i przyjęciem – informuje Tomasz Chróstny.

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów spodziewa się także, że  orzeczenie Sądu Najwyższego stanie się kolejnym impulsem dla kredytobiorców do kierowania spraw do sądów.

– Jeśli banki chcą uniknąć tej sytuacji i skutków niekorzystnych dla siebie orzeczeń sądowych, powiększonych o ewentualne odsetki i koszty postępowania, to powinny przedstawić konsumentom realne i korzystne propozycje polubownego rozwiązania spraw – wskazuje prezes UOKiK.

Rozstrzygniecie Sądu Najwyższego  dla banków może być ostatnim momentem na zaproponowanie rozwiązań wychodzących naprzeciw frankowiczom – podkreślił Tomasz Chróstny.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl