fot. facebook/Marek Jakubiak

[TYLKO U NAS] M. Jakubiak: Brakuje w kasie państwa gigantycznych pieniędzy, więc trzeba sprawdzić, co się z nimi stało

Jesteśmy w trakcie pisania uchwały o powołaniu nadzwyczajnej komisji w sprawie zbadania nieprawidłowości w płaceniu VAT i akcyzy – powiedział w rozmowie z portalem RadoMaryja.pl poseł Kukiz’15 Marek Jakubiak. Jak dodał, nieważne kto złoży wniosek o powołanie tej komisji, ważne, żeby wyjaśnić tę sprawę, bo jest to największa afera od czasu II wojny światowej.

Na pewno poprzemy inicjatywę utworzenia komisji śledczej ds. wyłudzeń podatku VAT – powiedział Marek Jakubiak.

Bardzo nas cieszy, że wicepremier Morawiecki zauważył naszą inicjatywę. Należy obejrzeć się do tyłu, dlaczego brakuje w kasie tylu pieniędzy. Obecnie jesteśmy w trakcie pisania uchwały o powołaniu nadzwyczajnej komisji w sprawie zbadania nieprawidłowości w płaceniu VAT i akcyzy. Być może zrobimy to razem z Prawem i Sprawiedliwością. Wolelibyśmy, aby ta komisja powstała, ponieważ nie chodzi o to, kto ten wniosek złoży, ale o to, jak szybko tę sprawę wyjaśnić – zaznaczył polityk.

Brakuje w kasie państwa gigantycznej kwoty pieniędzy, więc naszym obowiązkiem jest zbadać, co się z nimi stało – dodał.

Brakuje pieniędzy w kasie. Ja się pytam, kto z polityków ten temat ukracał? Kto się przyczynił do destrukcji państwa? To są rzeczy, o których musimy porozmawiać na komisji. Rzeczą niebywałą jest, żeby w formie indolencji państwa zginęły dziesiątki, jak nie setki miliardów złotych. To jest chyba największa od II wojny światowej afera, którą absolutnie trzeba wyjaśnić – podkreślił Marek Jakubiak.

Platforma Obywatelska często chwali się, że za ich czasów ściągalność podatku VAT była lepsza niż obecnie. Jak podkreślił poseł Kukiz’15, to ustali komisja śledcza.

Komisja ustali, czy czasem nie doszło do błędów w interpretacjach. Jest to co najmniej dziwna sytuacja. Jest tu pełno podejrzeń i oskarżeń. Należy wyjaśnić, gdzie się podziały pieniądze, o których mówi wicepremier Morawiecki – powiedział Marek Jakubiak.

Za czasów, kiedy rządziła koalicja PO-PSL, dochodziło do licznych patologii i obłudy rządzących – mówił poseł Kukiz’15.

Po pierwsze, w tym czasie w Polsce były nielegalne fabryki papierosów w kontekście akcyzy. To jest dla mnie niebywały skandal. Po drugie, celnicy sami mówią, że nie mogli sprawdzać cystern z paliwem. Mamy więc tu do czynienia z obłudą koalicji PO-PSL. Ta obłuda polega na tym, że mówi się, iż było dobrze, a jeżeli było tak dobrze, to dlaczego było aż tak źle? Dlaczego nie kontrolowano cystern? Dlaczego Orlen ma prawie 25 proc. przyrostu sprzedaży od momentu, kiedy zaczęły być kontrolowane cysterny? Dlaczego wpływy z podatku VAT są większe niż były? – wskazał polityk.

RIRM

drukuj