[TYLKO U NAS] M. Jach: Cieszę się, że zostały rozwiane wątpliwości co do gen. Kraszewskiego

Cieszę się, że zostały rozwiane wątpliwości co do zdolności pana gen. Kraszewskiego ws. dostępu do informacji niejawnych – mówi poseł Michał Jach. Generał Jarosław Karczewski ma ponownie dostęp do tajnych informacji.

Koordynator Służb Specjalnych Mariusz Kamiński uchylił wczoraj decyzję szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa dla prezydenckiego generała. Tym samym zakończyło się postepowanie odwoławcze. [Czytaj więcej] 

Urzędnicy ministra Mariusza Kamińskiego nie znaleźli podstaw do cofnięcia certyfikatów bezpieczeństwa gen. Jarosławowi Kraszewskiemu.

Poseł Michał Jach, przewodniczący sejmowej komisji obrony, z zadowoleniem przyjął decyzję o zakończeniu tej sprawy.

– Cieszę się, że zostały rozwiane wątpliwości co do zdolności pana gen. Jarosława Kraszewskiego ws. dostępu do informacji niejawnych. Myślę, że autorytet pana Mariusza Kamińskiego, ministra koordynatora, również utwierdza nas w tym, że ta decyzja jest słuszna – powiedział Michał Jach, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gen. Jarosław Kraszewski stoi na czele departamentu zwierzchnictwa nad siłami zbrojnymi w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego.

W połowie ubiegłego roku SKW wszczęła wobec generała Kraszewskiego postepowanie sprawdzające. Na ten czas stracił on dostęp do informacji niejawnych. Później cofnięto mu także certyfikaty bezpieczeństwa. To uniemożliwiało generałowi wykonywanie obowiązków służbowych w pełnym zakresie.  Pod koniec 2017 r. wojskowy odwołał się od decyzji SKW do Kancelarii Premiera Mateusza Morawickiego.

RIRM

drukuj