Azerbejdżan: 24 osoby zginęły w pożarze ośrodka dla narkomanów w Baku

Co najmniej 24 osoby poniosły śmierć dziś rano w wyniku pożaru w centrum leczenia narkomanii w stolicy Azerbejdżanu, Baku – poinformowały resorty spraw wewnętrznych i ds. sytuacji nadzwyczajnych tego kraju. Pożar ugaszono. Wcześniej informowano o 30 ofiarach śmiertelnych.

„Na miejscu znaleziono zwłoki 24 osób” – napisano we wspólnym komunikacie obu ministerstw i prokuratury generalnej. Jak sprecyzowano, budynek ośrodka był drewniany. Według pierwszych ocen przyczyną pożaru mogła być awaria instalacji elektrycznej.

Wcześniej azerbejdżańska agencja APA informowała o co najmniej 30 ofiarach śmiertelnych.

Według tej agencji ofiarami byli głównie pacjenci przywiązani do łóżek, co uniemożliwiło im ucieczkę. Strażacy i ratownicy zdołali opanować pożar, który wybuchł wczesnym rankiem w piątek; w sprawie ustalenia jego przyczyn wszczęto dochodzenie.

PAP/RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl