fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

Minister Kamiński uchylił decyzję szefa SKW o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa gen. Kraszewskiemu

Minister koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński, działając z upoważnienia premiera, uchylił decyzję Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa gen. Jarosławowi Kraszewskiemu – poinformował PAP rzecznik prasowy ministra Stanisław Żaryn.

Poinformował, że 1 marca 2018 roku zakończyło się postępowanie odwoławcze dotyczące decyzji o cofnięciu poświadczenia bezpieczeństwa osobowego gen. Kraszewskiemu.

„W trakcie rozpatrywania odwołania dokonano merytorycznej oceny zebranego i rozpatrzonego przez SKW materiału dowodowego oraz zbadano poczynione ustalenia w sprawie” – podkreślił Stanisław Żaryn.

„W wyniku analizy materiału dowodowego uznano, że pomimo decyzji Organu I instancji, nie istnieją +uzasadnione wątpliwości+ dotyczące gen. Kraszewskiego, o których mowa w ustawie o ochronie informacji niejawnych” – powiedział.

„Potwierdzono zdolność gen. Kraszewskiego do zachowania tajemnicy w zakresie określonym w posiadanym przez niego poświadczeniu bezpieczeństwa” – zaznaczył rzecznik ministra.

Decyzja ta kończy postępowanie odwoławcze, ale jej uzasadnienie podlega ochronie na podstawie ustawy o ochronie informacji niejawnych.

PAP/RIRM

drukuj