fot. NaszDziennik/Katarzyna Cegielska

[TYLKO U NAS] Ks. prof. Bortkiewicz: Islam jest ideologią szariatu, która usiłuje zniszczyć naszą cywilizację

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz we wtorkowym komentarzu dla Radia Maryja odniósł się do szokującego raportu, ujawnionego przez belgijskich dziennikarzy dot. radykalizacji części muzułmańskich dzieci w przedszkolu. „Raport dotyczy małych dzieci przedszkolnych, a więc trudno jest tutaj mówić o jakimś zafałszowaniu” – wskazał duchowny.

Jak zwrócił uwagę rozmówca Radia Maryja, wartości, które prezentują dzieci, są prawdziwe i zgodne z wychowaniem w ich rodzinach, jednak przeciwne wartościom chrześcijańskim.

– To są dzieci, które w sposób autentyczny, szczery, zgodny z duchem wychowania w swoich rodzinach, prezentują pewną skalę wartości. Niestety są to wartości zbrodnicze, wartości radykalnie, obce naszej cywilizacji – podkreślił dyrektor Centrum Etyki Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Ks. Profesor zwrócił uwagę, że wspomniany raport w dużej mierze wpisuje się w obawy, które towarzyszą przy ocenie zjawiska islamu w Europie.

– Islam jest ideologią szariatu, a więc ideologią polityczną, która usiłuje zniszczyć naszą cywilizację. Widać to zarówno w zamachach, które dokonują się niemal każdego dnia na terenie Europy, ale widać to także w tym systemie wychowania w rodzinach islamskich, czego świadectwem jest ten porażający wręcz raport belgijski – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Sprawa dotyczy sześciorga dzieci, które w jednym z flamandzkich przedszkoli m.in. groziły niewierzącym dzieciom śmiercią i nazywały je „świniami”. Dzieci udawały też podcinanie gardła, recytowały wersety Koranu na przerwach, odmawiały podawania ręki czy nie chciały w piątek przychodzić do placówki z powodów religijnych. Wszystkie te zachowania zostały opisane w raporcie, sporządzonym w ub. roku na potrzeby przedszkola w mieście Ronse w północno-zachodniej Belgii. [czytaj więcej]

RIRM

drukuj