D. Tarczyński zawiadomi prokuraturę ws. Fundacji Otwarty Dialog

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński zapowiedział dziś, że złoży do Prokuratury Krajowej zawiadomienie dot. Fundacji Otwarty Dialog. Jak wyjaśnił, ma to związek z nawoływaniem do łamania prawa w Polsce.

Przewodniczący Fundacji publikował na facebooku m.in. instrukcję dotyczącą obalenia legalnie wybranych władz. Wpis został też udostępniony na profilu Fundacji Otwarty Dialog.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że rozważa wyznaczenie zarządcy przymusowego Fundacji Otwarty Dialog. Wcześniej, resort – który jest organem nadzorującym – wzywał Fundację, do usunięcia ze stron internetowych profili na portalach społecznościowych informacji, nawołujących do podejmowania nielegalnych działań.

Poseł Dominik Tarczyński podkreśla w rozmowie z Radiem Maryja, że w takich przypadkach należy reagować.

Decyzja MSZ to dobry (…) pierwszy krok do tego, aby reagować na nawoływanie do łamania prawa i do łamania prawa bezpośrednio. Składam zawiadomienie do prokuratury ws. Fundacji Otwarty Dialog. Niestety, moja praca teraz w dużej części składa się głównie z zawiadomień do prokuratury i do reagowania na nawoływanie do przestępstwa, a ponieważ opozycja totalna oraz ci, którzy wspierają tę opozycję totalną – jak takie organizacje – niestety nie chcą przekonywać Polaków demokratycznie. Nie chcą proponować rozwiązań i wspierać społeczeństwa obywatelskiego, ale nawołują do łamania prawa. Dlatego moje zawiadomienie – to już jest kolejne, które będę składał – trafi do prokuratury. Musimy zareagować, ponieważ wyznaczenie zarządcy to jest jeden element, ale odpowiedzialność za łamanie prawa to jest drugi. Musimy reagować, musimy być twardzi, nie możemy cofnąć się ani na krok – ponieważ chodzi o Polskę mówi poseł PiS Dominik Tarczyński.

Fundacja Otwarty Dialog w swoich celach statutowych ma obronę praw człowieka, demokracji i praworządności na obszarze postradzieckim, w tym zwłaszcza w Kazachstanie, Rosji i na Ukrainie.

RIRM

drukuj