fot. flickr.com

[TYLKO U NAS] E. Kowalewska: W USA można zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu; teraz jest szansa, by to zmienić

W Stanach Zjednoczonych można dziś zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu. W tej chwili jest szansa, aby to zmienić – powiedziała w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja Ewa Kowalewska. Dyrektor Human Life International Polska odniosła się do strategicznego planu, który tworzy Departament Zdrowia USA na lata 2018-2022, w którym stwierdza się, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia.

Amerykańskie władze zaczynają walkę o nienarodzonych. Departament Zdrowia USA tworzy plan strategiczny na lata 2018-2022, w którym stwierdza, że życie człowieka zaczyna się od poczęcia. O sprawie napisał „Nasz Dziennik”. [czytaj więcej]

To służba wszystkim Amerykanom od poczęcia do naturalnej śmierci – wskazuje gazeta. Przyjęcie dokumentu oznaczałoby ochronę nie tylko przed tzw. aborcją, ale także przed tzw. eutanazją.

W Stanach Zjednoczonych do dnia dzisiejszego można zabić dziecko nawet w trakcie porodu. Jest większość społeczeństwa, która protestuje bardzo zdecydowanie – powiedziała Ewa Kowalewska.

– Ruchy pro-life są tam bardzo silne, ale poprawność polityczna poszła w inną stronę. W Stanach Zjednoczonych można zabić zdrowe dziecko nawet w czasie porodu. W tej chwili jest szansa, aby to zmienić. Prezydent Donald Trump jest za życiem, o czym mówi jednoznacznie i stara się zmienić aktualne przepisy – wskazała dyrektor Human Life International Polska.

W ten sposób Stany Zjednoczone pokazują, że życie ludzkie ma wartość – dodała.

– W kontekście do tego, co robi ONZ i inne instytucje – zaczynają wmawiać ludziom, że aborcja jest prawem do życia albo prawem kobiety, a to są zupełne absurdy – wracanie do podstawowych prawd, że każdy człowiek ma prawo do życia od poczęcia jest po prostu elementarzem. Bardzo się cieszymy, że wreszcie coś w tej sprawie w Stanach Zjednoczonych się ruszyło – podkreśliła Ewa Kowalewska.

Polska w porównaniu do Stanów Zjednoczonych, jeśli chodzi o kwestię tzw. aborcji, jest daleko w przodzie i musimy sobie zdawać z tego sprawę – wskazała działaczka pro-life.

– W tej chwili w Polsce dyskutujemy o tym, czy chore dziecko ma prawo do życia. Jest pewien absurd, ponieważ wracamy do czasów, kiedy dokonywano selekcji dzieci chorych w ramach programu T4. To robili Niemcy w czasie II wojny światowej. Zabijano wtedy dzieci niepełnosprawne. Teraz mamy dokładnie to samo. Natomiast Stany Zjednoczone mają do dziś możliwość zabicia zdrowego dziecka w łonie matki, jeżeli kobiecie się ono odwidzi, również w trakcie porodu. To jest wyjątkowe bestialstwo – zaznaczyła Ewa Kowalewska.

Amerykanie mogą się od nas jeszcze wielu rzeczy pod tym względem nauczyć – dodała.

Eksperci i lekarze wskazują, że jeśli udałoby się wprowadzić te zmiany w życie w USA, będzie to miało szerokie skutki także na arenie międzynarodowej. Stany Zjednoczone są krajem opiniotwórczym. Mogłoby to wpłynąć na zmianę prawa w kontekście wielu zagrożeń dla nienarodzonych, ale także osób starszych.

Tymczasem w Polsce trwa zbiórka podpisów pod projektem „Zatrzymaj aborcję”. Swój podpis można złożyć także elektronicznie.

RIRM

drukuj