fot. pixabay.com

Argentyńska Sieć Uniwersytetów Katolickich chce pełnej ochrony prawnej dzieci nienarodzonych

We wspólnej deklaracji naukowcy postulują, aby argentyński system prawny ochronił nienarodzone dzieci przed uchwalonym niecały rok temu tzw. ogólnonarodowym prawem aborcyjnym – poinformowała organizacja Human Life International Polska.

Argentyńska ustawa przyznała tzw. prawo do zbijania dzieci poczętych na życzenie do 14. tygodnia ciąży.

Każdy, kto jest za życiem, na pewno czeka na przełom, który doprowadzi do całkowitej ochrony życia od poczęcia do naturalnej śmierci. Wszelkie działania, które mają taki cel, są potrzebne – powiedziała Marta Wierzbicka-Kuczaj, konsultor Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Dodała, że ważna jest modlitwa.

– Każde życie, niezależnie od tego, w jakich warunkach człowiek żyje, kim jest, czy jest mały, czy duży, czy jeszcze nienarodzony, czy już u schyłku lat ma to samo prawo – podstawowe prawo do życia. Ważne jest to, żeby modlić się za wszystkich, którzy ustanawiają prawo, a także za tych, którzy będą próbowali je odzyskać, bo tak naprawdę to prawo cały czas jest wpisane w życie ludzkie. Chodzi o to, żeby było ono przyjęte przez tych, którzy rządzą, bo większość ludzi na to czeka. Jest to podstawowa prawda. Bardzo ważne jest to, żeby wspierać tych, którzy ustanawiają prawo, ponieważ potrzebują wielkiego męstwa, aby być naszym głosem – podkreśliła Marta Wierzbicka-Kuczaj.

Ostatnio prokurator generalny stanu Missisipi skierowała do Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych wniosek, w którym domaga się kasacji tzw. prawa aborcyjnego. [czytaj więcej] 

W myśl nowych regulacji o przepisach dotyczących procederu tzw. aborcji decydowałyby stany bez uwzględniania odgórnych nakazów.

Sąd ma rozpatrzyć konstytucyjność tzw. prawa aborcyjnego w USA jesienią.

Według zapowiedzi w listopadzie rozpoczną się przesłuchania stron. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść w przyszłym roku.

 

RIRM­­

drukuj