fot. PAP/EPA

Rośnie liczba zakażeń COVID-19 w Izraelu

Izrael szykuje kolejne ograniczenia w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia Izraela pozostawia otwartą furtkę dla czwartego lockdownu.

Ponad 5 tysięcy nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano wczoraj w Izraelu – to najwięcej od lutego 2021 roku. Skok zachorowań nastąpił, gdy minister zdrowia powiedział, że rozważane są kolejne restrykcje, tuż po wejściu w życie przepisów mających na celu ograniczenie udziału nieszczepionych osób w niektórych wydarzeniach i miejscach.

Jak podaje jeden z izraelskich portali, przygotowywane są nowe ograniczenia, ale nie lockdown. Ministerstwo Zdrowia Izraela rozważa rozszerzenie restrykcji, w tym ograniczenia dla firm. Władze Izraela chcą również zapobiec imprezom masowym.

Wprowadzone ograniczenia mają mieć wpływ na obniżenie wskaźnika zachorowalności. Ponadto Izraelczycy wzywani są do szczepienia się, żeby rząd uniknął nałożenia kolejnej blokady. Urzędnicy służby zdrowia uważają, że będzie ona wymagana, gdy Izrael osiągnie od 600 do 700 ciężkich zachorowań na COVID-19.

TV Trwam News

drukuj