fot. twitter.com/szczepan_wojcik

Tzw. pseudoekolodzy atakują Szczepana Wójcika

Tzw. pseudoekolodzy atakują Szczepana Wójcika za medal „Pro Ecclesia et Patria”. Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej otrzymał wyróżnienie w sobotę podczas inauguracji roku akademickiego w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Wydarzenie zauważył profil „Jutro będzie futro” prowadzony przez Fundację Viva! Szczepan Wójcik został przedstawiony we wpisie w sposób negatywny. Co więcej, pod wpisem pojawiły się obraźliwe komentarze na temat Szczepana Wójcika i środowiska Radia Maryja. Jedna z internautek napisała: „Oby tacy ludzie umierali w męczarniach”.

Do sprawy odniósł się sam Szczepan Wójcik. W jego ocenie takie opinie wpisują się w ekoterroryzm.

– Nie możemy pozwolić sobie na to, żebyśmy byli atakowani czy poniżani za to, że zajmujemy się rolnictwem i mamy odwagę wyrazić własne zdanie. Bo czym jest ekoterroryzm? To nie wyłącznie wysadzanie samochodów, ale też zastraszanie psychiczne, hejt, jaki musimy przeżywać. Przecież te komentarze czytają też moje dzieci, ich znajomi, którzy później wytykają moim dzieciom, że ich ojciec jest mordercą, bo hoduje zwierzęta – wskazał.

Szczepan Wójcik zapowiedział, że podejmie odpowiednie kroki prawne wobec Fundacji Viva!, która zarządza stroną „Jutro będzie futro”. Organizacja zrzesza obrońców zwierząt i ekologów. Ich działania wzbudzają liczne kontrowersje.

RIRM

drukuj