fot. PAP/Radek Pietruszka

J. Sasin: Skład nowego rządu poznamy do 12 listopada

Do 12 listopada Zjednoczona Prawica chce ustalić skład nowego rządu – powiedział na antenie Radia Maryja w programie „Aktualności dnia” wicepremier Jacek Sasin. Polityk potwierdził, że na stanowisku szefa rządu pozostanie premier Mateusz Morawiecki.

Wicepremier odniósł się też do medialnych spekulacji o możliwych zmianach w resortach. Miałyby one objąć m.in. Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Ministerstwo Zdrowia. Jacek Sasin wskazał, że do tej pory nie zapadły żadne uzgodnienia personalne, poza stanowiskiem szefa rządu.

Dziś spekulacje medialne dotyczące nazwisk potencjalnych nowych ministrów czy tych, którzy mają z rządu odejść to są tylko i wyłącznie plotki. Są to informacje, co do których proponowałbym nie przykładać większej wagi, bo ten proces dopiero ruszył. Nie ma dziś żadnych uzgodnień dotyczących personaliów, poza jedną – osoby premiera. Myślę, że można to już dziś powiedzieć, że szefem rządu będzie Mateusz Morawiecki jako ten, który jest twarzą rządu, jest jednym z głównych polityków naszego obozu – podkreślił gość Radia Maryja.

Wicepremier Jacek Sasin odniósł się też do medialnych spekulacji o sporach, jakie mają toczyć się w szeregach Zjednoczonej Prawicy. Taka narracja – jak wskazał – leży po stronie osób, które przegrały wybory parlamentarne.

Polityk przypomniał, że na rząd Zjednoczonej Prawicy swój głos oddało ponad 8 mln wyborców.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl