Wnioski o wotum nieufności wobec rządu i Sienkiewicza – jednego dnia?

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz poinformowała, że będzie proponować, aby wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu był rozpatrywany tego samego dnia co wniosek o odwołanie ministra spraw wewnętrznych.

16 czerwca PiS złożył w Sejmie wniosek o odwołanie Sienkiewicza, a dziś do Sejmu trafił wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu Donalda Tuska z kandydaturą prof. Piotra Glińskiego na premiera.

Oba wnioski dotyczą upublicznionych przez „Wprost” nagrań z podsłuchanych rozmów polityków.

– Zgłaszamy wniosek o konstruktywne wotum nieufności. Wczorajsze wystąpienie premiera było bardzo żenujące. Niewiele powiedział, mrugał pięknie oczami, natomiast nie odniósł się do spraw merytorycznych, tych które wynikają z taśm, czyli prawdy o życiu publicznym w Polsce i o tym co robią ludzie związani z tą władzą. Chcemy tej prawdy dociec – mówił Marek Kuchciński, wicemarszałek Sejmu RP z ramienia PiS.

Z kolei SP zapowiada, że zwróci się o to, by na najbliższym posiedzeniu Sejmu Prokurator Generalny przedstawił informacje na temat tego, co robi w sprawie afery podsłuchowej.

– SP już 16 czerwca b.r. wysłała do Prokuratora Generalnego wniosek o wszczęcie postępowania przygotowawczego związanego z wypowiedziami prominentnych polityków rządu i PO, ale również z wypowiedziami prezesa NBP Marka Belki żądając wszczęcia postępowania, a także żądając objęcia tego postępowania nadzorem przez Prokuratora Generalnego. Chcielibyśmy usłyszeć od niego czy z równą determinacją jak tropią owych panów, którzy rzekomo w ramach zorganizowanej grupy przestępczej podsłuchiwali niewinnych polityków – co zostało zrobione również w sprawie związanej z treścią tych rozmów – dodała poseł Beata Kempa,wiceprezes SP.

Kolejne posiedzenie Sejmu ma się odbyć w dniach od 9 do11 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl