W Sejmie odbyła się konferencja poświęcona ks. Franciszkowi Blachnickiemu

W Sejmie odbyło się dziś sympozjum naukowe poświęcone postaci ks. Franciszka Blachnickiego, inicjatora m.in. oaz dla młodzieży. Wydarzenie wpisuje się w obchody 30-lecia śmierci kapłana. Patronat medialny nad konferencją objęły Radio Maryja i TV Trwam.

W sympozjum udział wzięli m.in. przedstawiciele rządu, kancelarii prezydenta i duchowieństwa. List do uczestników skierowali prezydent Andrzej Duda i marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Ks. Franciszek Blachnicki był niezwykle skutecznym duszpasterzem młodzieży. Ruch oazowy swoją formacją objął także ludzi dorosłych – przypomniał prof. Mieczysław Ryba.

– Wyzwolenie człowieka i aktywność tych wykształconych w takim duchu formacyjnym ludzi, to jest to, co jest jego dziedzictwem, wydaje się, coraz bardziej realizowanym bo wielu członków ruchu oazowego dzisiaj jest w przestrzeni życia publicznego, również sejmowego – zauważył Mieczysław Ryba.

Moderator krajowy Ruchu Światło-Życie ks. Marek Sądek dodaje, że ks. Franciszek Blachnicki przygotowywał pokolenie ludzi wolnych – dla wolnej Polski.

– Poprzez swoją pracę organiczną z setkami tysięcy młodych ludzi, często niezauważoną, w wakacje i w ciągu roku w bardzo wielu parafiach całej Polski i później zagranicą ks. Franciszek Blachnicki przygotowywał pokolenie wolnych ludzi. Wolnych ludzi dla wolnej Polski i chcemy poprzez to dzisiejsze sympozjum uzasadnić dlaczego można go uważać za jednego z wychowawców wolnych ludzi naszej ojczyzny – powiedział ks. Marek Sądek.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl