Protest rolników przybiera na sile

OPZZ rolników zapowiada, że w piątek odbędzie się blokada międzynarodowej nitki torów kolejowych. Także w różnych regionach Polski odbywają się blokady dróg, m.in. pod Kaliszem, w Lubawie, Krynicach, a także powiecie Tomaszów Lubelski.

W Warszawie natomiast wciąż protestują rolnicy. Przed Kancelarią Premiera już siódmy dzień stoi „zielone miasteczko”. Dziś do protestujących dołączyli przedstawiciele Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi i Koalicja „Polska Wolna od GMO”.

Sławomir Izdebski, szef rolniczego OPZZ wskazuje, że rolnicy będą protestować do skutku.

– W całym kraju ogłosiliśmy siedem blokad, jutro powstanie pięć, natomiast w piątek zablokujemy jedną międzynarodowa nitkę torów kolejowych. Trzymamy to w słodkiej tajemnicy, nie podajemy gdzie, a w poniedziałek o godz. 12 rozpoczynamy blokadę ministerstwa rolnictwa – zapowiada Sławomir Izdebski.

Gospodarze domagają się dymisji ministra Sawickiego. Jak wskazują, jego nieudolne działania doprowadziły do upadku polskiego rolnictwa.

Równocześnie przygotowywany jest wniosek do prokuratury przeciwko ministrowi Sawickiemu. Będzie on złożony w tym tygodniu. Mimo, że dziś kończy się oficjalny termin protestu pod KPRM. Rolnicy  złożyli  wniosek o przedłużenie go na kolejne 10 dni.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl