Prof. P. Niwiński: rząd spełnia obietnice wyborcze

Kolejne miesiące funkcjonowania tego rządu pokazują, że premier Beata Szydło to osoba stanowcza i spokojna w realizacji tego co zapowiedziała w swoim expose – mówi prof. Piotr Niwiński politolog z Uniwersytetu Gdańskiego.

Ekspert w rozmowie z naszym reporterem ocenił pierwszy rok działalności rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Dokładnie 16 listopada ubiegłego roku prezydent Andrzej Duda powołał rząd Beaty Szydło.

Prof. Piotr Niwiński zwraca uwagę, że po rządzie widać że chce spełnić zdecydowaną większość obietnic wyborczych.

Wprowadzony został już program „rodzina 500 plus”. Zwracam uwagę, że stało się to w pierwszym roku funkcjonowania rządu premier Szydło, a nie pod koniec kadencji, kiedy mógłby być elementem gry przedwyborczej.[…] Rząd podszedł do tego programu w sposób zdecydowany i wprowadził go na samym początku urzędowania. Sprawa wieku emerytalnego, sprawa ujednolicenia podatku, podatek od hipermarketów, te elementy nawet jeżeli jeszcze w stu procentach nie zostały wprowadzone są przygotowywane. Widać, że będą wprowadzone – podkreśla prof. Piotr Niwiński.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości wczoraj podsumował pierwszy rok swojej działalności. Premier Beata Szydło w s wystąpieniu podkreślała, że w tym roku rząd najwięcej uwagi poświęcił sprawom rodziny.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl