fot. flickr.com

Rząd na dzisiejszym posiedzeniu zajmie się m.in. programem Kolej Plus

Program Kolej Plus, który ma zmniejszyć wykluczenie komunikacyjne społeczeństwa oraz projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej – m.in. tymi tematami zajmie się rząd na dzisiejszym posiedzeniu.

Według resortu infrastruktury, program Kolej Plus ma wspierać rozwój i rewitalizację linii kolejowych, przede wszystkim o znaczeniu lokalnym, i powstrzymać ich degradację. Kolej Plus ma się składać z kilku segmentów.  Jednym z nich jest segment inwestycyjny. To on ma doprowadzić pociągi do miast i miasteczek, do których do tej pory nie dojeżdżały.

Rada Ministrów ma także zająć się projektem nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego. Propozycja resortu przewiduje stworzenie w ramach sądów powszechnych odrębnych jednostek. Miałyby one zajmować się sprawami ochrony praw autorskich i własności intelektualnej, a także rozpatrywać sprawy dotyczące zapobiegania i zwalczania nieuczciwej konkurencji. W programie dzisiejszego posiedzenia rządu jest również projekt nowelizacji ustawy o Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zakłada on powoływanie organów Inspekcji przez Główny Inspektorat Sanitarny.

TV Trwam News

drukuj