fot. PAP/Grzegorz Momot

Rząd podjął uchwałę w sprawie wsparcia dla gmin górskich poszkodowanych w wyniku obostrzeń

Górskie gminy otrzymają miliard złotych wsparcia. Uchwałę w tej sprawie podjął rząd. O pieniądze mogą ubiegać się gminy, które znalazły się w trudnej sytuacji na skutek wprowadzonych obostrzeń. Łącznie wsparcie ma otrzymać 200 takich gmin.

Program pomocy dla gmin górskich ruszy w pierwszym kwartale bieżącego roku. Gminy będą mogły skorzystać z dwóch rodzajów wsparcia:

Po pierwsze, samorządy mogą umarzać podatek od nieruchomości. Druga forma pomocy to środki przeznaczone na inwestycje, a mówiąc konkretnie – inwestycje związane z branżą turystyczną. Łącznie na te inwestycje dla gmin górskich rząd zdecydował się przeznaczyć ok. 700 milionów złotych – poinformował wicepremier Jarosław Gowin.

Pieniądze będzie można przeznaczyć na finasowanie infrastruktury turystycznej i komunalnej. Chodzi w szczególności o budowę i modernizację szlaków turystycznych, deptaków, parków, punktów widokowych, parkingów, muzeów i skansenów. Podstawą wyliczenia wysokości wsparcia będą wydatki, które dana gmina poniosła na inwestycje w latach 2016-2020. Limit dla jednej gminy wynosi 8 milionów złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl