fot. R. Sobkowicz/Nasz Dziennik

W. Książek: Do porozumienia ,,Solidarności” z rządem potrzebne jest obniżenie temperatury sporu

Oświatowa „Solidarność” liczy na porozumienie z rządem; do tego potrzebne jest obniżenie temperatury sporu – powiedział Wojciech Książek, przewodniczący gdańskiego oddziału oświatowej „Solidarności”.

W poniedziałek z takim apelem do związkowców wystąpił premier Mateusz Morawiecki. Ma to związek z wypowiedzią przewodniczącego Związku Nauczycielstwa Polskiego. Sławomir Broniarz podkreślił, że strajk to nie wszystko; nauczyciele mają w ręku potężny oręż, jakim jest promocja uczniów.

Na związkowca spłynęła fala krytyki. Sławomir Broniarz przeprosił za swoje słowa.

Do strajku przygotowuje się także oświatowa „Solidarność”.  Wojciech Książek podkreślił, że związek postępuje z dewizą: chcesz pokoju, to szykuj się do wojny. Liczy jednak na wypracowanie porozumienia. Jutro kolejna runda rozmów.

– Do tego starcia będziemy się przygotowywać, natomiast tak jak protestujący w Krakowie chcielibyśmy, aby udało się znaleźć porozumienie, nawet pośrodku drogi. Do tego potrzebna jest dobra wola, obniżenie temperatury radykalnie wypowiedzianych słów, to dotyczy obu stron. Na to liczymy tym bardziej, że jutro mają odbyć się rozmowy, koordynowane przez Prezesa Rady Ministrów oraz pana Piotra Dudę, przewodniczącego NSZZ ,,Solidarność”. W środę jest sztab krajowy związku, więc będą zapadały ważne decyzje – mówił Wojciech Książek.

Pensje nauczycieli w ciągu ostatnich dwóch lat wzrosną o ponad 17 proc. – przypomniał dziś premier Mateusz Morawiecki.

– Jak złożymy sobie te kilka podwyżek, to jest to coś, co w ostatnich trzech latach u naszych poprzedników absolutnie nie miało miejsca – dodał szef rządu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl