fot. Tomasz Strąg

[TYLKO U NAS] Z. Pupa: Były dosyć burzliwe dyskusje w komisjach senackich na temat zapisów dotyczących tarczy ochronnej dla gospodarki

Nastąpiło przesunięcie godziny z uwagi na to, że komisje nie zdążyły przygotować sprawozdań ze swoich posiedzeń, wobec powyższego wymagało to czasu, gdyż były to dosyć burzliwe dyskusje na temat zapisów dotyczących tarczy ochronnej dla gospodarki – mówił Zdzisław Pupa, senator PiS, w poniedziałkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja. Odniósł się w ten sposób do posiedzenia Senatu w sprawie tarczy antykryzysowej.

W poniedziałek o godz. 15.00 uchwaloną przez Sejm w sobotę tzw. tarczą antykryzysową miał się zająć Senat. Posiedzenie zostało jednak przesunięte na godz. 16.00.

– Nastąpiło przesunięcie godziny z uwagi na to, że komisje nie zdążyły przygotować sprawozdań ze swoich posiedzeń, wobec powyższego wymagało to czasu, gdyż były to dosyć burzliwe dyskusje na temat zapisów dotyczących tarczy ochronnej dla gospodarki – wyjaśnił Zdzisław Pupa.

– Zgłoszono poprawki na komisjach. Poprawki zostały zgłoszone też przez stronę rządową. Myślę, że znowu będzie musiał zebrać się Sejm po to, aby przyjąć bądź odrzucić poprawki Senatu. Poprawki, które zostały zgłoszone, nie burzą tego, co zostało przyjęte w Sejmie, ale uzupełniają czy poprawiają – poinformował senator PiS.

Tzw. tarcza antykryzysowa jest ustawą wspierającą firmy w związku z epidemią koronawirusa. Jej głównym celem jest zachowanie ciągłości finansowej firm oraz zachowanie miejsc pracy.

Całą rozmowę ze Zdzisławem Pupą w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj