fot. Tomasz Strąg

Minister rozwoju w Radiu Maryja: Pracujemy nad programem 1000 plus

Pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad programem 1000 plus, w postaci bonów o wartości 1000 zł, które można wydać na wycieczkę, czy inne wydarzenie związane z turystyką – powiedziała podczas „Rozmów niedokończonych” w Radiu Maryja minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Szefowa Ministerstwa Rozwoju na antenie Radia Maryja mówiła o szczegółach pakietu pomocowego dla polskich przedsiębiorców, który zaczął już obowiązywać. Jednak tarcza antykryzysowa to nie koniec prac rządu w obliczu pandemii. Obecnie trwają rozmowy dot. programu 1000 plus.

– Z branżą turystyczną, hotelarską i touroperatorami spotykamy się od pierwszych dni, od kiedy zaczęliśmy odczuwać gospodarcze skutki kryzysu, związanego z rozprzestrzenianiem się pandemii – powiedziała minister Jadwiga Emilewicz.

Minister zaznaczyła, że pewne przywileje dla tych branż zostały już zapisane w uchwalonych przepisach, które umożliwiają korzystanie z bonów i voucherów, które będzie można wymienić na usługi, związane z aktywnościami turystycznymi.

Jadwiga Emilewicz zaapelowała do korzystania z voucherów, zamiast zwrotów w gotówce, za usługi niezrealizowane w czasie pandemii.

– Już w tej chwili pracujemy z Polską Organizacją Turystyczną nad takim programem 1000 plus – powiedziała szefowa resortu.

Polityk dodała, że wsparcie może mieć postać bonów o wartości 1000 zł.

Rozwiązanie z pakietu tarczy antykryzysowej zakłada zwrot pieniędzy za odwołaną imprezę turystyczną będzie możliwy z mocy prawa po upływie 180 dni od rozwiązania umowy. Alternatywnie, zamiast pieniędzy klient będzie mógł otrzymać od organizatora roczny voucher na inną imprezę turystyczną.

Ustawa przewiduje, że klient będzie mógł skorzystać z vouchera na realizację imprezy turystycznej w przyszłości, w ciągu roku od dnia, w którym miała się odbyć odwołana impreza. Dotyczy to organizacji wystaw i kongresów lub działalności kulturalnej, rozrywkowej, rekreacyjnej, sportowej, organizującej wystawy tematyczne lub imprezy plenerowe.

Cała rozmowa z minister Jadwigą Emilewicz dostępna jest [tutaj]. 

PAP/radiomaryja.pl/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl