[TYLKO U NAS] W. Dąbrowska: Policjanci nie prowadzą żądnych działań przez telefon – zachowajmy ostrożność przed oszustami

Policjanci, i to trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, nie prowadzą żadnych akcji przez telefon. Ktokolwiek by nie dzwonił i chciał coś wymóc, proszę nie wierzyć w takie rzeczy i kontaktować się z numerem 112 – powiedziała w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja podinsp. Wioletta Dąbrowska, rzecznik komendanta policji w Toruniu.

W okresie świąteczno-noworocznym warto pamiętać o bezpieczeństwie. Wiele osób może próbować wykorzystać nasz brak uwagi lub nieobecność w miejscu zamieszkania.

– Oczywiście, okres świąt to okres wzmożonych przygotowań dla wszystkich. Myślimy o prezentach, naszych bliskich, o tym, o czym trzeba jeszcze pamiętać. Apelowałabym o zdrowy rozsądek, spokój, wyważenie. W każdej praktycznie dziedzinie, która będzie nas w tym czasie otaczać. Wątków oszustów, którzy chcą wykorzystać naszą nieuwagę przed świętami, jest wiele – zaznaczyła Wioletta Dąbrowska.

– Jeśli chodzi o zabezpieczenie mieszkań, to spróbujmy się zastanowić, czy nie jest potrzebny nam nowy zamek albo któryś z nich zaczął szwankować. Jeśli wyjeżdżamy, a nie będziemy już zmieniać zamków, postarajmy się pochować wszystkie najcenniejsze przedmioty w jakieś niedostępne miejsca – dodała.

Dobrze jest też poświęcić nieco czasu na przygotowanie do wyjazdu swojego samochodu, by nie stanowić zagrożenia na drodze nie tylko dla siebie, ale również innych.

– Jeśli chodzi o sam wyjazd, starajmy się przygotować nasze auto. Niezbędne mogą okazać się płyny do spryskiwaczy szyb. Sprawdźmy też poziom oleju. Niewiele nas to kosztuje, ale spróbujmy pomyśleć o tym, żeby odpowiednio ustawić nasze światła – powiedziała podinspektor.

Warto pamiętać, że policjanci nie prowadzą akcji telefonicznych i nie namawiają do żadnych działań.

– Policjanci, i to trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, nie prowadzą żadnych akcji przez telefon. Ktokolwiek by nie dzwonił i chciał coś wymóc, proszę nie wierzyć w takie rzeczy i kontaktować się z numerem 112 – podkreśliła Wioletta Dąbrowska.

Całą rozmowę z podinsp. Wiolettą Dąbrowską można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj