fot. https://twitter.com/Policja_KSP

Pomorskie: zatrzymano członków zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami

W województwie pomorskim policjanci zatrzymali członków zorganizowanej grupy przestępczej handlującej narkotykami. Łączna czarnorynkowa wartość wprowadzonych do obrotu środków to blisko 6,5 mln zł – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Jak informuje mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, w pierwszym tygodniu marca policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową KWP, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku, weszli do dwóch mieszkań na terenie Gdańska i Tczewa, w których zatrzymani zostali dwaj mężczyźni.

„Zajmowali się oni wewnątrzwspólnotowym nabyciem znacznych ilości środków odurzających, w postaci kokainy z Królestwa Niderlandów do Polski oraz wprowadzeniem do obrotu blisko 100 kg środków odurzających oraz substancji psychotropowych na terenie województwa pomorskiego. Łączna czarnorynkowa wartość wprowadzonych do obrotu środków to blisko 6,5 mln zł” – wyjaśnia mł. asp. Anna Banaszewska-Jaszczyk.

Podejrzani usłyszeli zarzuty dotyczące m.in. kierowania zorganizowaną grupą przestępczą oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, organizacji wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznych ilości środków odurzających oraz wprowadzaniem do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych.

„Sąd, na wniosek prokuratury aresztował ich na okres trzech miesięcy. Do sprawy policjanci zatrzymali łącznie pięć osób. Prowadzone czynności mają charakter rozwojowy, planowane są dalsze zatrzymania” – przekazała.

Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej grozi do pięciu lat, natomiast kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą zagrożone jest karą do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl