Obchody Święta Policji w Gorzowie Wielkopolskim

We wtorek Polska Policja obchodziła swoje święto. Z funkcjonariuszami z województwa lubuskiego w Gorzowie Wielkopolskim świętował Joachim Brudziński, szef MSWiA. Minister zapewnił policjantów, że rząd będzie za nimi zawsze stał murem.

Święto Policji w Gorzowie Wielkopolskim odbywało się w cieniu niedawnej tragedii. W czerwcu, po odprawie kadry kierowniczej komendy wojewódzkiej, zginął jeden z funkcjonariuszy. 47-latek wypał przez okno w trakcie imprezy integracyjnej. Po wypadku zdymisjonowany został komendant, jego zastępca oraz dwunastu oficerów. Sprawę bada prokuratura.

– Gdyby, nie daj Boże, tego typu sytuacje miały mieć ponownie miejsce, to nie będę się wahał, aby takie trudne personalne decyzje podejmować – zadeklarował szef MSWiA i dodał, że zależ mu, aby przestrzeganie standardów przez policjantów było na najwyższym poziomie.

Minister przypomniał równocześnie, że według statystyk 86 proc. Polaków czuje się w naszym kraju bezpiecznie, a zaufanie do policji cały czas rośnie.

– To wasza zasługa! Nie polityków. Was policjantów. I za to, w imieniu wszystkich obywateli, tutaj w Gorzowie Wielkopolskim, z całego serca wam dziękuję – akcentował Joachim Brudziński.

Naszym celem jest bycie jak najbliżej społeczeństwa – deklarował Komendant Główny Policji – nadinspektor Jarosław Szymczyk.

– Przez odtwarzanie zlikwidowanych posterunków, przez poprawne funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i przez właściwe działanie dzielnicowych – podkreślał nadinsp. Jarosław Szymczyk.

Szef MSWIA wręczył policjantom awanse oraz odznaczenia. Powołał też nowego komendanta głównego w Gorzowie Wielkopolskim. Została nim nadinsp. Helena Michalak.

– Zawsze będę stał za wami murem. Zawsze rząd premiera Mateusza Morawieckiego – powtórzę po raz kolejny – będzie stał murem za funkcjonariuszami i funkcjonariuszkami Polskiej Policji, których bezpieczeństwo jest narażone na szwank – mówił Joachim Brudziński.

To ważna deklaracja w kontekście ostatnich wydarzeń. Totalna opozycja oskarża policję o łamanie prawa i atakuje ją w trakcie protestów. W piątek koniczne było zatrzymanie czterech agresywnych osób przed Sejmem. Z kolei poseł PO Michał Szczerba ujawnił dane jednego z funkcjonariuszy ochraniającego parlament. W internecie wylała się fala hejtu i gróźb pod adresem policjanta i jego rodziny. Sprawą już zajęła się prokuratura.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl