[TYLKO U NAS] Sz. Wójcik: Musimy dziś patrzeć politykom na ręce, bo nas okłamują, realizując ideologiczne zapędy „ekologiczne”

Musimy dziś patrzeć politykom na ręce, bo nas okłamują, realizując ideologiczne zapędy „ekologiczne”. Z tego powodu potrzebna jest organizacja i będziemy się organizowali. Jeżeli którykolwiek z polityków uważa, że polscy rolnicy to są cały czas rolnicy lat 80. i 90., z którymi rozmawia się „przy paprotce”, wystarczy „sypnąć parę groszy” na wieś i oni się uspokoją, bo są ciemną masą, która wszystko „kupi”, to rozczaruję polityków, bo dziś rolnicy to przedsiębiorcy – powiedział Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej, hodowca zwierząt futerkowych, rolnik, w programie „Wieś to też Polska” na antenie Telewizji Trwam.

Gość programu TV Trwam wskazał, że współczesne rolnictwo zmaga się z „ekologizmem”.

– Rolnictwo zmaga się dziś z „ekologizmem”, pewną ideologią, która przewraca wartości. Dziś rolnicy muszą tłumaczyć się z tego, że nie są barbarzyńcami, nie mordują zwierząt, nie odpowiadają za topnienie lodowców. Wielokrotnie o tym mówiliśmy, ale dziś sytuacja jest taka, że organizacje „ekologiczne” tak naprawdę bardzo mocno szkodzą rolnictwu, bardzo mocno szkodzą społeczeństwu – wskazał Szczepan Wójcik.

Zdaniem prezesa Instytutu Gospodarki Rolnej osoby odpowiadające za rolnictwo w Polsce i Unii Europejskiej spełniają postulaty organizacji „ekologicznych”, lewicowych.

– Osoby, które dziś odpowiadają za rolnictwo w Polsce i Unii Europejskiej, idą ramię w ramię z organizacjami „ekologicznymi”, lewicowymi, a tak naprawdę lewackimi organizacjami – dodał rolnik.

Inicjatywy Unii Europejskiej są inicjatywami, które bardzo mocno uderzają w polskiego rolnika.

– Bardzo wiele osób wykorzystuje Kościół, wiarę, wartości prawicowe, konserwatywne i „wyciera sobie nimi twarz”. Używają tego jak „kiełbasy wyborczej”. (…) Popatrzmy na działania Unii Europejskiej, Komisji Europejskiej, europosłów (niestety również z Polski), którzy głosują przeciwko polskiej wsi: zakaz hodowli klatkowej czy Europejski Zielony Ład. Przecież to są wszystko inicjatywy, które bardzo mocno uderzają w polskiego rolnika. Jestem wdzięczny wszystkim osobom, które mają dziś odwagę i serce, głosując za dobrem dla rolników – zaznaczył prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

Nie patrzmy na to, co nam obiecują politycy, ale na to, co oni robią – zwrócił uwagę gość programu.

Mamy dziś do czynienia z sytuacją, że jest program, w którym mówi się o niekończących się problemach polskiego rolnictwa, powodowanych realizowaniem lewackich ideologii. (…) Rolnictwo ma się naprawdę źle. Polska zapłaci ogromne kwoty za to, że wejdzie Europejski Zielony Ład. Polacy będą tym bardzo dotknięci, bo jak sobie wyobrażamy redukcję o 25 proc. powierzchni gospodarstw na ekologię? Jest cała masa problemów, z którymi będziemy się borykali – akcentował Szczepan Wójcik.

Hodowca zwierząt futerkowych powiedział, że dziś musimy patrzeć politykom na ręce, bo nas okłamują i przy okazji realizują (wprowadzają) ideologiczne zapędy „ekologiczne”.

– Musimy dziś patrzeć politykom na ręce, bo nas okłamują, realizując ideologiczne zapędy „ekologiczne”. Z tego powodu potrzebna jest organizacja i będziemy się organizowali. Jeżeli którykolwiek z polityków uważa, że polscy rolnicy to są cały czas rolnicy lat 80. i 90., z którymi rozmawia się „przy paprotce”, wystarczy „sypnąć parę groszy” na wieś i oni się uspokoją, bo są ciemną masą, która wszystko kupi, to rozczaruję polityków, bo dziś rolnicy to przedsiębiorcy – zwrócił uwagę gość programu „Wieś to też Polska”.

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej zapowiedział, że w Brukseli będzie znajdowała się organizacja zrzeszająca poszkodowanych rolników Unii Europejskiej.

– Jako Instytut Gospodarki Rolnej zorganizowaliśmy wiele spotkań, podczas których pokazujemy rolnikom zagrożenia wynikające z działań polityków. W wyniku prac postanowiliśmy otworzyć nasze biuro w Brukseli. (…)  Jest to organizacja, która będzie jednoczyła wszystkich rolników europejskich, dotkniętych zakazami i nakazami Unii Europejskiej – podsumował Szczepan Wójcik.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl