fot. tv trwam

[TYLKO U NAS] R. Winnicki: Monopoliści na rynku, również usług internetowych, wykorzystują swoją pozycję w sposób jednoznacznie lewicowy

Nie jest przypadkiem, że wiele wielkich portali, jak Google, YouTube, Facebook, realizują swego rodzaju tęczową agendę, bo mają to wpisane w swoich politykach – powiedział w programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja poseł Robert Winnicki, prezes Ruchu Narodowego.

Od kilku lat monopoliści na rynku, również usług internetowych, wykorzystują swoją pozycję w sposób jednoznacznie lewicowy – powiedział Robert Winnicki.

– Nie jest przypadkiem, że wiele wielkich portali, jak Google, YouTube, Facebook, realizują swego rodzaju tęczową agendę, bo mają to wpisane w swoich politykach. Mają oni ogromne narzędzie, bo jeśli jest już ok. 20 mln użytkowników Facebooka w Polsce, to znaczy, że steruje on znaczną częścią debaty publicznej – zaznaczył prezes Ruchu Narodowego.

Dla znacznej części Polaków internet zaczyna być jednym z podstawowych, jeśli nie podstawowym źródłem informacji – dodał.

– Nawet osoby, które chcą zasięgnąć treści z Radia Maryja czy TV Trwam często szukają ich w internecie – na Twitterze, Facebooku czy YouTube. Dlatego jest to groźne. Jest to sterowanie informacją – zwrócił uwagę gość „Aktualności dnia”.

Od kilku lat mamy do czynienia z ciągłym – bez podania żadnego uzasadnienia – blokowaniem kont środowisk narodowych – zaznaczył Robert Winnicki.

– Od co najmniej 2015 r. mamy do czynienia z blokowaniem kont organizacji narodowych, chociażby na Facebooku zablokowanie konta Ruchu Narodowego, które miało ok. 170 tys. polubień. Na pewien czas zablokowano również konto Marszu niepodległości z 250 tys. tzw. lajków. Po manifestacjach pod Facebookiem zostało ono przywrócone, ale nie wiadomo skąd w ogóle była decyzja, by się tak stało. Nawet mój profil jako posła na Sejm – 50 tys. polubień – też przez pewien czas był zablokowany, bez podania żadnej przyczyny – wskazał polityk.

YouTube przekroczył ostatnio kolejną granicę.

– Mamy do czynienia z cenzurowaniem homilii ks. abp. Marka Jędraszewskiego, metropolity krakowskiego, która została zamieszczona na profilu YouTube’owym Radia Maryja. Profil ten oglądany jest przez setki tysięcy internautów. To jest rosnący problem – podkreślił prezes Ruchu Narodowego.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem posła Roberta Winnickiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl