fot. PAP/Jakub Kamiński

Ruch Narodowy chce odwołania obecnego RPO

Ruch Narodowy chce odwołania Adama Bodnara z funkcji Rzecznika Praw Obywatelskich. Dziś rozpoczęła się zbiórka podpisów pod wnioskiem w tej sprawie.

Ruch Narodowy, gdy zacznie się debata dotycząca odwołania Rzecznika Praw Obywatelskich, ma przedstawić kandydatury jego następców.

Poseł Ruchu Narodowego Robert Winnicki wskazuje, że przez rok Adam Bodnar zamienił urząd w „rzecznika rewolucji seksualnej i marksizmu kulturowego”. Zwraca także uwagę na jego zaangażowanie polityczne wokół Trybunału Konstytucyjnego.

Uzasadnienie wniosku przygotowano na bazie dokumentów Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris.

– Jest tam mowa o szeregu przypadków, w których pan Adam Bodnar używając urzędu łamie ślubowanie. W ślubowaniu tym zawarta jest wierność Konstytucji i zasada bezstronności. Otóż pan Bodnar włącza się, np. w procesy cywilne przeciwko obywatelom na rzecz organizacji homoseksualistów, transwestytów, różnych organizacji promujących dewiacje seksualne. Adam Bodnar angażuje się również przeciwko prywatnym podmiotom, m.in. w sytuacji, w której drukarz w Łodzi nie chciał wydrukować ulotek – takie przykłady można mnożyć. Rzecznik Praw Obywatelskich jest także ideologicznie, jednostronnie zaangażowany w spory stricte polityczne, np. w spór o Trybunał Konstytucyjny – podkreśla Robert Winnicki.

Poseł dodał, że teraz ważne jest, by uzbierać 35 podpisów parlamentarzystów pod wnioskiem, a następnie 3/5 większości sejmowej, aby odwołać Rzecznika Praw Obywatelskich.

Rober Winnicki poinformował, że jest wola poparcia tej inicjatywy w PiS, nie wiadomo jednak, jak zachowa się klub Kukiz’15.

RIRM

drukuj