fot. flickr.com

Sejm przyjął nowelę ws. włączenia budowy największych gazociągów dystrybucyjnych do tzw. specustawy terminalowej

Włączenie budowy największych gazociągów dystrybucyjnych do tzw. specustawy terminalowej – to założenie przyjętej przez Sejm noweli. Przepisy przyspieszają i uproszczają procedury administracyjne przy tych inwestycjach, a także przy budowie przyłączy gazu do źródeł energii elektrycznej.

Pierwotna regulacja z 2009 r. odnosiła się do budowy terminala LNG w Świnoujściu. W kolejnych nowelizacjach obejmowała budowę m.in. Baltic Pipe, węzłów i tłoczni gazu, rozbudowę terminala LNG i budowę lub rozbudowę podziemnych magazynów gazu: Wierzchowice, Mogilno, Kosakowo i Goleniów.

Obecna nowela rozszerza listę inwestycji objętych ułatwieniami – podkreślił pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski.

Ta poprawka dopisuje do listy gazociągów, które mogą w ten sposób być budowane, kilkanaście inwestycji prowadzonych przez Polską Spółkę Gazownictwa. To ułatwia gazyfikację kraju. Poparliśmy tę nowelizację. Mam nadzieję, że będzie to skutkowało szybszą realizacją planu gazyfikacji prowadzonemu przez Polską Spółkę Gazownictwa – wskazał Piotr Naimski.

Nowe regulacje obejmą m.in. gazociągi dystrybucyjne wysokiego ciśnienia. Wymienia się dziewięć takich projektów. Mowa m.in. o gazociągach: Konopki-Ełk-Mrągowo, Bytów-Chojnice czy Kolnik-Elbląg. Nowela tzw. specustawy terminalowej trafi teraz do Senatu.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl