fot. twitter.com/DzieloPL

Toruń: Trwa obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”

W Toruniu rozpoczął się obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Przez blisko dwa tygodnie około 1000 młodych ludzi będzie uczestniczyć m.in. w konferencjach oraz Mszach św. Harmonogram wydarzenia przewiduje także udział w m.in. rozgrywkach sportowych i zajęciach integracyjnych. Uczestnicy zwiedzą również miasto i okolice.

Jak wskazuje Natalia Cywińska z biura prasowego Fundacji, bogaty plan obozu pozwala stypendystom na lepsze poznanie się i stworzenie wspólnoty.

Myślą główną fundacji było zbudowanie żywego pomnika Jana Pawła II. Ciężko jest zbudować taki pomnik, jeżeli uczestnicy, którzy go tworzą, nie znają się zbyt dobrze. Obóz powstał z myślą, by uczestnicy mogli się lepiej poznać i tworzyć zwartą formę tego pomnika, mogli lepiej poznawać postać Jana Pawła II, bo oprócz zabawy i poznawania nowych osób, też jest bardzo mocno zakorzeniony w obozie wymiar duchowości – mówi Natalia Cywińska.

W przyszłym tygodniu stypendyści wezmą udział w warsztatach „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej, gdzie będą mieli okazję poznać tajniki pracy dziennikarza.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” pomaga zdolnym uczniom, których rodziny znajdują się w trudnej sytuacji materialnej. Została powołana przez KEP z inspiracji papieża Jana Pawła II.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl