fot. PAP/EPA

152 ofiary śmiertelne monsunowych deszczy w południowej Azji

Liczba ofiar śmiertelnych monsunowych deszczy wzrosła do 152 osób – podały w sobotę władze Nepalu, Indii i Bangladeszu.

W Nepalu śmierć poniosło co najmniej 90 osób, 50 w stanie Asam w północnowschodnich Indiach i kilkanaście w Bangladeszu – podały w sobotę władze tych krajów.

W parku narodowym Kaziranga w indyjskim stanie Asam utonęło 10 nosorożców, gdy wylała rzeka Brahmaputra, niszcząc rezerwat.

Powodzie dotknęły około 4,8 miliona ludzi zamieszkałych w prawie 4 tysiącach wiosek w stanie Asam, choć częstotliwość opadów zmniejszyła się w ciągu ostatnich 24 godzin – podały miejscowe władze. Ewakuowano tu ponad 147 tysięcy ludzi. Znaleźli oni schronienie w 755 obozach.

Ponad 2,5 miliona ludzi zostało również dotkniętych powodziami w indyjskim stanie Bihar.

Władze Nepalu podały, że wskutek monsunowych deszczy ucierpiało prawie 37 tysięcy rodzin. 13 tysięcy rodzin musiało uciekać ze swych domów.

Monsunowe deszcze nawiedzają południową Azję od czerwca do września.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl