Francuscy antyterroryści zatrzymali 15-latka podejrzanego o związki z ISIS

Policja antyterrorystyczna zatrzymała w środę w Paryżu 15-latka podejrzewanego o związki z Rachidem Kassimem, członkiem tzw. Państwa Islamskiego (ISIS), który we Francji prowadzi rekrutację dżihadystów – poinformowały źródła w siłach bezpieczeństwa.

Chłopiec, który został zatrzymany, zaledwie kilka dni temu skończył 15 lat. Według rozmówców agencji AP Kassim, z którym ma on być powiązany, rekrutuje młodych ludzi przez zaszyfrowane fora oraz czaty internetowe i stał za co najmniej czterema spośród ataków terrorystycznych, do jakich doszło we Francji od czerwca.

Kassim ma też instruować nowo pozyskanych dżihadystów o tym, jak przeprowadzać w Europie zamachy, do których nawołują przywódcy ISIS.

Uważa się, że to on kierował 19-letnią dziewczyną, która wraz z dwiema koleżankami usiłowała zorganizować zamach w Paryżu przy użyciu butli z gazem.

O udaremnieniu tego zamachu poinformował w piątek prokurator do spraw terroryzmu Francois Molins; młode kobiety miały przeprowadzić atak pod dyktando tzw. Państwa Islamskiego.

Na ich trop władze wpadły w ramach śledztwa prowadzonego po znalezieniu w centrum Paryża samochodu wyładowanego butlami z gazem. W czwartek kobiety zostały zatrzymane w Boussy-Saint-Antoine pod Paryżem; mają 39, 23 i 19 lat.

Jak ustalono, miały one związek z niektórymi wcześniejszymi zamachami dżihadystycznymi we Francji, w tym zabójstwem księdza w Normandii i atakiem na parę policjantów.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl