fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] R. Bąkiewicz: Totalna opozycja żąda uległości Polski w stosunku do Niemiec. Być może chce więc, aby istniała rasa panów i rasa niewolników

Kiedyś oddawaliśmy cześć i pokłony Moskwie, która wykorzystywała nas przedmiotowo, a dzisiaj Polska ma być europejska, czyli niemiecka. Nie! Polska ma być niepodległa. To jest hasło, które powinno nam przyświecać. Polska zawsze była w Europie i jest europejska, ale Polska ma być niepodległa, bo w ten sposób reprezentuje nasze polskie ideały, wartości oraz system życia, w którym chcemy żyć – mówił Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok zatwierdzający wyższość polskiej konstytucji nad prawem unijnym. Do wyroku TK odniósł się Robert Bąkiewicz.

– Osobiście obawiałem się o wyrok Trybunału Konstytucyjnego, bo naciskały na niego ogromne siły. Sytuacja prawnie jest jasna. Polskie prawo stoi nad prawem unijnym. Nie jest to coś wyjątkowego w Unii, bo chociażby Niemcy, którzy chcą być teraz liderem i tworzyć własną politykę imperialną poprzez instytucje UE, marginalizując inne nacje i państwa, również uważają, iż ich konstytucja stoi ponad prawem unijnym. Decyzja naszego Trybunału Konstytucyjnego jest dla nas dobra, bo pokazuje, że jesteśmy suwerennym państwem. Bardzo się z tego cieszymy – mówił gość „Aktualności dnia”.

Z wyroku Trybunału Konstytucyjnego niezadowolona jest polskojęzyczna totalna opozycja oraz jej zwolennicy.

– Niebywałe jest to, że chociażby w orędownictwie Komitetu Obrony Demokracji czy środowiskach Donalda Tuska cały czas powoływali się na Konstytucję RP. Ci sami ludzie dzisiaj kwestionują wyrok Trybunału Konstytucyjnego i żądają uległości Polski w stosunku do Niemiec, czyli chcą tego, żebyśmy byli pariasem w stosunkach z Niemcami. Domagają się nadrzędnej roli Niemiec w stosunkach, które będą podejmowane w ramach UE. Być może chcą więc tego, aby istniała rasa panów i rasa niewolników – powiedział prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

– Niewyobrażalne jest to, że duża część społeczeństwa dała się uwieźć tej zakłamanej polityce uzależniania Polski od Unii Europejski, Niemiec czy Francji. Ich polityka będzie miała dla nas tragiczne konsekwencje. Jeśli polskie sądy podlegałyby wyrokom TSUE, to możemy podważyć np. wybory parlamentarne czy prezydenckie. W ten sposób można dowolnie zmieniać i formować rzeczywistość społeczno-polityczną w Polsce. To zdradzieckie zachowania – dodał.

Niemieckie imperialistyczne zapędy nabrały znaczącego rozpędu po powrocie Donalda Tuska do Polski.

– Wiele osób stawia tezę, iż nie wraca, dlatego że ma przed sobą wybory albo jakiś inny jasno postawiony cel. Donald Tusk wrócił po to, żeby realizować niemieckie imperialne interesy wymierzone przeciwko Polsce. Jak w soczewce dzisiaj widzimy, że Donald Tusk wzywa do siania zamętu, destabilizacji państwa polskiego w imię interesów niemieckich. Robi to w sytuacji ogromnego napięcia oraz wojny hybrydowej prowadzonej na wschodniej granicy. To akt politycznego sabotażu, za który Polacy powinni Donalda Tuska i jego opcję polityczną zwyczajnie rozliczyć (…). To droga do unicestwienia państwa polskiego, odebrania nam suwerenności i stworzenia z nas dodatkowego landu – stwierdził Robert Bąkiewicz.

– Kiedyś oddawaliśmy cześć i pokłony Moskwie, która wykorzystywała nas przedmiotowo, a dzisiaj Polska ma być europejska, czyli niemiecka. Nie! Polska ma być niepodległa. To jest hasło, które powinno nam przyświecać. Polska zawsze była w Europie i jest europejska, ale Polska ma być niepodległa, bo w ten sposób reprezentuje nasze polskie ideały, wartości oraz system życia, w którym chcemy żyć – podsumował prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem Roberta Bąkiewicza można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl