fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

[TYLKO U NAS] Prof. Z. Krysiak o rosnącej inflacji: Geneza problemu jest wspólna. Jest nią fatalna polityka energetyczna UE i złe działania Niemiec dot. współpracy z Rosją ws. Nord Stream II

W Niemczech inflacja sięgała około 5 proc., a po listopadzie będzie wynosić prawie 6 procent. Cały czas mamy ten sam efekt inflacyjny w całej Europie, a nawet w USA. Geneza problemu jest wspólna. Jest nią fatalna polityka energetyczna Unii Europejskiej i złe działania Niemiec dot. współpracy z Rosją ws. Nord Stream II. Każdy o tym wie, że rosnąca cena gazu i energii ostatecznie odbija się na cenach produktów i usług – powiedział prof. Zbigniew Krysiak, prezes Instytutu Myśli Schumana, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Polska boryka się z wysokim poziomem inflacji [czytaj więcej]. Totalna opozycja wini rząd za bieżącą sytuację ekonomiczną.

– Osoby z Platformy Obywatelskiej i opozycji niestety nie rozumieją mechanizmów ekonomicznych. Często słyszymy o faktach, które nawet w ich mniemaniu są pozytywne, a próbują dezawuować czy tworzyć obraz obciążający rząd. Posuwają się do działań nierzetelnych i nieprofesjonalnych – mówił prof. Zbigniew Krysiak.

Polska nie jest jedynym krajem, który boryka się z rosnącą inflacją.

– Przykładowo w Niemczech inflacja sięgała około 5 proc., a po listopadzie będzie wynosić prawie 6 procent. Cały czas mamy ten sam efekt inflacyjny w całej Europie, a nawet w USA. Geneza problemu jest wspólna. Jest nią fatalna polityka energetyczna UE i złe działania Niemiec dot. współpracy z Rosją ws. Nord Stream II. Każdy o tym wie, że rosnąca cena gazu i energii ostatecznie odbija się na cenach produktów i usług – podkreślił prezes Instytutu Myśli Schumana.

Polska gospodarka staje się coraz mocniejsza dzięki eksportowi.

– Nasze produkty są coraz bardziej atrakcyjne nie tylko ze względu na cenę, ale także na jakość. Widzieliśmy podczas pandemii, że odkryciem dla zachodnich klientów była dobra jakość naszych produktów w relacji do tych, którymi oni dysponują – zaakcentował gość Radia Maryja.

Zachęcałbym opozycję, żeby nie robiła interesu na byle czym, bo to jest nierzetelne, nieprzyzwoite i działa to przeciwko naszym obywatelom i całej Ojczyźnie – podsumował prof. Zbigniew Krysiak.

Całą audycję „Aktualności dnia” z udziałem prof. Zbigniewa Krysiaka można odsłuchać [tutaj].

 

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl