[TYLKO U NAS] Prof. W. Wysocki: Potrzebujemy dziś sojusznika o charakterze mocarstwowym, takim jak USA

Potrzebujemy dziś, kiedy za naszymi plecami zmawiają się sąsiedzi, sojusznika o charakterze mocarstwowym. Takim partnerem są dla nas na pewno Stany Zjednoczone – powiedział w środowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Wiesław Wysocki, odnosząc się do spotkania prezydentów Polski i USA. 

To, co można było uzyskać podczas wizyty prezydenta Andrzeja Dudy w USA zostało uzyskane. Mamy niebywałą okazję, kiedy możemy mówić własnym głosem i decydować o swoich interesach – wskazał prof. Wiesław Wysocki.

– Kiedy znaleźliśmy się w strukturach NATO, a następnie Unii Europejskiej, wydawało nam się, że uzyskaliśmy pewien atut. Ale okazuje się, że z jednej strony sąsiad unijny, a z drugiej strony sąsiad, który był depozytariuszem polskiej państwowości, zmawiają się, odnawiając dawne układy, które są wymierzone w polskie interesy. Dlatego mamy dziś ogromną potrzebę szukania sojusznika o charakterze mocarstwowym. Niewątpliwie takim partnerem są dla nas Stany Zjednoczone – zwrócił uwagę gość Radia Maryja.

Interes USA zaczyna być zbieżny z interesem Polski – dodał.

Mając przywódców, którzy rozumieją to, iż nasze interesy są zbieżne, możemy budować nowe relacje i układy, a także stwarzać takie okoliczności, by poszerzyć gwarancję naszego bezpieczeństwa zarówno ekonomicznego, jak i politycznego – mówił prof. Wysocki.

To, że dziś poprawiają się relacje polsko-amerykańskie nie oznacza, że nie ma problemów – dodał.

Musimy pamiętać o przegłosowanej przez amerykański Senat – i to w sposób bardzo dziwny – deklaracji dot. mienia pożydowskiego i kwot, które ewentualnie mogą być od państwa polskiego żądane przez środowiska żydowskie w USA – wskazał gość „Aktualności dnia”.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Wiesława Wysockiego można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl