A. Macierewicz: wojska amerykańskie i polskie stoją dziś ramię w ramię

„Dzisiaj wiem, że nie będziemy zagrożeni” – mówił dziś w Żaganiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. Szef MON wziął tam udział w inauguracji polsko-amerykańskich ćwiczeń pododdziałów pancernych.

Antoni Macierewicz wskazywał, że Polska nie czuje się zagrożona. „Dzisiaj wiem, że nie będziemy zagrożeni, że ofiara krwi polskich żołnierzy w latach 40. i 50. i śmierć prezydenta Lecha Kaczyńskiego nie poszły na marne” – podkreślił minister.

Jesteśmy dzisiaj razem. Wojska  amerykańskie i wojska polskie. Ramię w ramię, będąc pewni, że sprostamy każdemu zagrożeniu, że nie ma takiego przeciwnika, który byłby zdolny mierzyć się z tą wspaniałą, wielką siłą, jaka przyszła do nas z Zachodu wraz z siłami amerykańskimi – powiedział Antonii Macierewicz.

Na inauguracji był obecny także prezydent Andrzej Duda. Szef państwa polskiego, witając sojusznicze wojska, podkreślił, że jest to chwila dziejowa. [czytaj więcej]

Pododdziały 3. Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej  z 4. Dywizji Piechoty przybyły z Kolorado do Polski i innych krajów regionu w ramach wzmocnienia wschodnich obrzeży NATO. Pierwszą 9-miesięczną zmianę w ramach stałej rotacyjnej obecności rozpoczęło ok. 3,5 tys. amerykańskich żołnierzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl